Światła w Woli Jachowej

Sygnalizacja świetlna w Woli Jachowej już działa. Nowe światła umożliwiają szybsze i bezpieczniejsze włączenie się do drogi krajowej nr 74 Sulejów – Kielce – Kraśnik z podporządkowanej drogi wojewódzkiej nr 753 prowadzącej do Ostrowca Świętokrzyskiego.
-Sygnalizacja świetlna została zaprogramowane jako wzbudzana, co oznacza, że dla drogi głównej zapewniona zostanie jak największa, w miarę możliwości, płynność ruchu. Koszt tej sygnalizacji to ok. 1 mln zł ?mówi Małgorzata Pawelec Buras z kieleckiego oddziału GDDKiA.
Ogółem w tym roku zaprojektowane i wybudowane zostały sygnalizacje świetne na pięciu skrzyżowaniach z drogami krajowymi nr 73, 74 i 42 na terenie województwa świętokrzyskiego. W październiku – na dwa miesiące przed wynikającym z umowy terminem – wybudowane zostały sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach drogi krajowej nr 74 z drogą krajową nr 42 w Rudzie Malenieckiej i z drogą wojewódzką nr 728 w Radoszycach. Wcześniej na tych krzyżówkach dochodziło do tragicznych w skutkach wypadków.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *