Bieg „Tropem Wilczym” Ostrowiec 2020

Trwają przygotowania do realizacji projektu ?Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych?.
Jak informował podczas konferencji senator Jarosław Rusiecki, w 2011 r. Parlament ogłosił dzień 1 marca Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Bieg Tropem Wilczym to projekt Fundacji Wolność i Demokracja, którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom podziemia antykomunistycznego w latach 1944 -1963, propagowanie wiedzy historycznej na ten temat oraz promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Organizatorem biegu w naszym mieście, którego patronem w tym roku jest rotmistrz Witold Pilecki, jest Związek Strzelecki ?Strzelec?, Jednostka 2013 z Dariuszem Kaszubą, projekt wspiera także radna RM, Grażyna Maj. Bieg odbędzie się 1 marca br. na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski, przy leśniczówce ?Zwierzyniec? na Gutwinie. Start obok Parku Linowego. Będzie przebiegał na dystansach: 1963 m -Bieg Honorowy w hołdzie ostatniemu z Żołnierzy Wyklętych, który zginął
w 1963 r. – Józefowi Franczakowi ps. ?Lalka?; 5 km marsz Nordic Walking oraz 10 km. W Biegu może wziąć udział każdy, bez ograniczeń wiekowych.
Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Każdy uczestnik wcześniej musi dokonać rejestracji. Organizatorzy dysponują 250 pakietami startowymi. Rejestracji można dokonać na stronie internetowej: https//timekeeper.pl/zawody, rejestracja też będzie możliwa w dniu biegu w godz. 7.30 -11 w Biurze Biegu. Szczegóły na stronach internetowych. Każdy z uczestników Biegu otrzyma medal pamiątkowy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *