W Ostrowcu powstają bezczynszowe mieszkania

Początek 2020 roku to dobry czas na podjęcie decyzji o zakupie nieruchomości zarówno dla osób poszukujących mieszkania dla zaspokojenia własnych potrzeb lokalowych, jak i na wynajem. Dziś ostrowiecki rynek mieszkaniowy to nie tylko mieszkania z tzw. rynku wtórnego. Od pewnego czasu dostępne są dla Ostrowczan także lokale z rynku pierwotnego. Są to nowe mieszkania, odbierane po wybudowaniu najczęściej w standardzie tzw. deweloperskim do samodzielnej aranżacji i wykończenia. Chociaż coraz częściej deweloperzy oferują również nowe mieszkania w wersji tzw. „ wykończenia pod klucz”, gdzie właścicielowi pozostaje tylko przywiezienie mebli. To bardzo wygodne rozwiązanie oszczędzające czas, energię, a także pieniądze.

Mówi się, że nowe mieszkania od dewelopera są mieszkaniami bezczynszowymi. Co to oznacza ?

Mieszkania bezczynszowe funkcjonują jak domy jednorodzinne. Zamiast czynszu dla spółdzielni właściciel ponosi comiesięczne jedynie koszty opłat za media i śmieci. W standardowych osiedlach mieszkaniowych czynsz, płacony co miesiąc, przeznaczony jest na utrzymanie oraz koszty związane z eksploatacją mieszkań, części wspólnych np. klatek schodowych, zieleni, altan na śmietniki, a także niemałe koszty administracji –  m.in. zatrudnienia pracowników spółdzielni itp, ustalany jest też fundusz remontowy na naprawy budynku i części wspólnych.

W mieszkaniach bezczynszowych części wspólne są ograniczone do minimum, a właściciele sami ponoszą koszty eksploatacji należących do nich mieszkań, klatek schodowych oraz napraw budynku. W mieszkaniach bezczynszowych większość kosztów eksploatacji i obowiązek dbania o budynek, podjazd, zieleń klatkę schodową leży po stronie właściciela. Właściciele jako wspólnota mieszkaniowa mogą jednak uzgodnić wspólnie składki na usługi i remonty dotyczące części wspólnych np. monitoring, odśnieżanie czy konserwację pomieszczeń wspólnych oraz to czy i w jakiej wysokości będą zasilać tzw. fundusz remontowy.

Najważniejszym plusem mieszkań bezczynszowych jest to, że właściciele wiedzą dokładnie na co przeznaczane są pieniądze ze składek, które płacą. Unikają dodatkowych kosztów związanych ze spółdzielnią mieszkaniową. Dzięki takiemu rozwiązaniu kupno i użytkowanie mieszkania jest tańsze niż standardowego mieszkania, gdzie co miesiąc trzeba płacić czynsz.

Nowe mieszkania w Ostrowcu Świętokrzyskim Piwna 3, 4500 zł /m2

Sprzedaż mieszkań : Homeserwis ul.Iłżecka 23. Kontakt tel.- 512 600 012.

Więcej informacji na stronie dewelopera: www.Piwna3.pl

 

 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “W Ostrowcu powstają bezczynszowe mieszkania

  • 13 stycznia 2020 at 12:42
    Permalink

    Wszystko fajnie tylko brak miejsca chocby na plac zabaw dla dzieci. I w sumie lokalizacja nie koniecznie w tym miejscu.
    Poczekamy na lepszą lokalizacje.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *