Bez niespodzianki w Poznaniu

I liga siatkówki. *Energetyk Poznań – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:17, 25:14, 25:23).

Energetyk: Tobiasz, Adrianna Muszyńska 6, Budnik 6, Omelaniuk 22, Aleksandra Muszyńska 9, Dreczka 10, Natalia Bogdanowicz (libero) oraz Amelia Bogdanowicz 2, Dybek 5, Nowak (libero), Sikorska. Trener:  Marcin Patyk.

KSZO: Klekot 1, Kawa 3, Klepacz 7, Kobus 8, Piotrowska, Kacprzak 8, Marcyjanik (libero) oraz Tkaczyk, Dyduła, Kmuk. Trener: Marcin Cebo.

MVP: Aleksandra Omelaniuk. Widzów: 299.

Nasz zespół wystąpił w Poznaniu w okrojonym składzie, bo uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego – Wiktoria Rdzanek i Oliwia Błaszczyk celebrowały niezwykle ważny dzień w ich życiu i bawiły się na balu studniówkowym. Mecz z wiceliderem rozgrywek trwał godzinę i 12 minut, a najdłuższy był trzeci set, w którym KSZO ugrał 23 punkty. Nasz zespół poniósł dwunastą z rzędu porażkę na pierwszoligowych parkietach. Na zupełnie innym biegunie są poznanianki, które zaliczyły dziesiąte zwycięstwo z rzędu.

Trudno pisać o przebiegu meczu, bo w sumie miał dość jednostronny przebieg. Poznanianki w pierwszym i drugim secie sprawiały naszym siatkarkom spore problemy z odbiorem zagrywki. Odrzucony od siatki ostrowiecki zespół rzadko punktował w ataku, a przecież wiemy, że podopieczne trenera Marcina Cebo mają problemy także ze skutecznością wyprowadzanych kontrataków. Przewaga Energetyka w każdym elemencie siatkówki nie podlegała żadnej dyskusji.

W naszym zespole można pochwalić Kamilę Kobus, która z 13 ataków 7 zakończyła zdobyczą punktową oraz Kaję Klepacz, która czyni postępy i w kolejnym meczu pokazuje się z dobrej strony.

W trzecim secie KSZO był bliski sprawienia małej niespodzianki i urwania seta murowanym faworytkom z Poznania. Przebieg partii był wyrównany. Jeszcze przy stanie 24:23 dla Energetyka ostrowczanki miały piłkę w górze, ale znów jeden z grzechów naszej drużyny został powielony. Zabrakło bowiem skutecznego ataku i nasze siatkarki zakończyły w ten sposób spotkanie.

W najbliższą niedzielę o godz. 17 nasze siatkarki zmierzą się w ostrowieckiej hali z Solną Wieliczka.