Z myślą o szpitalu. Pomoc gmin i 1 mln zł na wyposażenie nowego pawilonu SOR

Na konferencji prasowej w szpitalu starosta ostrowiecki Marzena Dębniak i dyrektor ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim Andrzej Gruza podziękowali samorządom powiatu ostrowieckiego za finansową pomoc, którą wykorzystano do przeprowadzenia w placówce remontów i zakupu sprzętu medycznego.

Szpital kwotą 270 tys. zł wsparła gmina Ostrowiec Świętokrzyski, za którą poczyniono prace remontowe na ortopedii i zakupiono łóżka ortopedyczne. Gminy Bałtów, Bodzechów, Ćmielów, Kunów, Bodzechów i Waśniów przekazały natomiast 92 tys. zł, za które zakupiono aparaty do znieczuleń.

Z kolei radni powiatowi przyjęli na nadzwyczajnej sesji uchwałę wprowadzającą zmiany w tegorocznym budżecie. Do budżetu wprowadzono dotację w kwocie 1 mln zł przeznaczoną dla ostrowieckiego szpitala na zakup sprzętu medycznego oraz wyposażenia dla będącego na ukończeniu w budowie pawilonu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Środki na ten cel wygospodarowano poprzez zmniejszenie wydatków na pokrycie ujemnego wyniku finansowego szpitala za 2018 rok.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *