Bezpieczeństwo zakupu i możliwość wykończenia mieszkania pod klucz – o to najczęściej pytają klienci inwestycji Piwna 3

Powszechną praktyką na rynku nieruchomości jest zakup mieszkania na etapie tzw. dziury w ziemi. Główną zaletą zakupu w początkowej fazie sprzedaży jest to, że kupujący mają pierwszeństwo wyboru lokalu względem jego metrażu i usytuowania oraz to, że na tym etapie można także zmieniać układ mieszkania bez ponoszenia dodatkowych opłat.
– Z poważną decyzją, jaką jest zakup mieszkania na tak wczesnym etapie, rodzą się klientom pytania, czy ich środki finansowe będą odpowiednio chronione?
– Zmiany w prawie, jakie zostały wprowadzone w ostatnich latach w celu ochrony klientów, stawiają przyszłych właścicieli mieszkań w mocnej pozycji w kwestii zabezpieczenia finansowego. Deweloper ma szereg obowiązków wobec klienta, jak: sporządzenie przed rozpoczęciem budowy prospektu informacyjnego dla inwestycji, przekazanie informacji związanych ze stanem prawnym nieruchomości, w tym na temat księgi wieczystej, musi na życzenie klienta udostępnić pozwolenie na budowę. Zapisy tzw. ustawy deweloperskiej ( Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego z dnia 16 września 2011 ) mają na względzie szeroką ochronę nabywców nieruchomości.
– Na czym polega prawna ochrona nabywców nieruchomości?
– Zgodnie z przepisami, nabywca mieszkania wpłaca środki na swój indywidualny mieszkaniowy rachunek powierniczy po zakończeniu określonego etapu realizowanej inwestycji zgodnie z harmonogramem. Deweloper każdorazowo informuje kupującego o zakończeniu danego etapu budowy. Weryfikację postępu prac dokonuje bank prowadzący rachunki. W przypadku otwartego mieszkaniowego rachunku powierniczego, bank wypłaca deweloperowi środki pieniężne po zakończeniu danego etapu realizowanej inwestycji. Deweloper ma prawo dysponować pieniędzmi wyłącznie w celu realizacji tej konkretnej budowy. Bank przed dokonaniem wypłaty kontroluje postęp prac na każdym z etapów budowy, a także ma także prawo wglądu do rachunków bankowych dewelopera oraz dokumentacji.
– Czy jest możliwość wykończenia mieszkania pod klucz?

Agnieszka Krasowska – Pracownia Projektowania Wnętrz

– Nowe mieszkania oddawane są w tzw. standardzie deweloperskim do własnej aranżacji. Oznacza to, że wykończenie mieszkania leży po stronie kupującego. Możemy zrobić wszystko we własnym zakresie, tzw. systemem gospodarczym, ale coraz więcej klientów jest zainteresowanych odbiorem gotowego mieszkania wykończonego pod klucz. Dziś zakup mieszkania to nie tylko zakup tzw. metrów, ale przede wszystkim wybór stylu życia czy komfortu codziennego funkcjonowania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, na Piwnej 3 nasza firma oferuje dodatkową możliwość kompleksowego wykończenia mieszkań od koncepcji aranżacji wnętrza po realizację z nadzorem inwestorskim. To bardzo wygodne rozwiązanie, a także oszczędność czasu, energii i pieniędzy, kiedy w jednym miejscu klient otrzymuje projekt, materiały, sprawdzoną ekipę wykończeniową i gwarancję solidnie wykonanej usługi. W tym zakresie współpracujemy m.in. z Pracownią Projektowania Wnętrz Agnieszki Krasowskiej.
– Co oferuje pracownia?
– „Zajmujemy się spełnieniem wizji inwestorów i współpracę z klientem rozpoczynamy właśnie od poznania jego wizji, mówi Agnieszka Krasowska – projektantka. Podczas projektowania mieszkania w pełni wykorzystujemy jego potencjał. Osobiście jestem zwolenniczką łączenia ponadczasowego stylu klasycznego z elementami nowoczesnymi. Preferuję dobrej jakości naturalne materiały, neutralne kolory, niewymuszony minimalizm, funkcjonalność i dbałość o środowisko”.


W ramach współpracy z pracownią projektową klienci otrzymują kompletny projekt mieszkania, a w nim : wizualizację kuchni i łazienek, specyfikację materiałową, ilościową oraz cenową okładzin ściennych, podłogowych, ceramiki sanitarnej i armatury, doradztwo w zakresie doboru drzwi oraz ościeżnic wraz z pomiarem i zamówieniem, kolorystykę ścian ze wskazaniem nr katalogowych farb, oświetlenia, elementów mebli, szaf, kanap tapet oraz ostateczny indywidualnie skrojony kosztorys inwestycyjny. Projektant nadzoruje również ekipę remontową, aby prace przebiegały w odpowiednim standardzie i określonych z klientem terminach.
Budynek Piwna 3 to doskonała przestrzeń do kreatywnego zaaranżowania wnętrz. Szerokie pole, aby stworzyć azyl w centrum miasta, jednocześnie uciekając od utartych rozwiązań projektowych. To bezpieczeństwo zakupu, komfort i styl mieszkania.
Więcej informacji:
www.Piwna3.pl, tel. +48 693 000 150
www.pracowniaprojektowaniawnetrz.pl, tel. +48 602 300 005

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Bezpieczeństwo zakupu i możliwość wykończenia mieszkania pod klucz – o to najczęściej pytają klienci inwestycji Piwna 3

 • 27 stycznia 2020 at 16:59
  Permalink

  Budynek wyglada imponujaco ale lokalizacja juz nie.
  Poczekamy jak beda cos budowac w lepszej lokalizacji.
  Pozdrawiam.

  Reply
 • 27 stycznia 2020 at 19:07
  Permalink

  proponuje podejsc w miejsce budowy i przyjrzec sie budowie …

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *