To już w najbliższy weekend w Łodzi. Piłkarze wodni w Final Four Pucharu Polski

W najbliższą sobotę, 15 lutego, waterpoliści KSZO wystąpią w Final Four Pucharu Polski. W wyniku rozstawienia, o godz. 10 w pierwszym półfinale zmierzą się ekipy WTS Polonia Bytom i Alfa Gorzów Wielkopolski. O godz. 11.15 zaś gospodarze – ŁSTW Ocmer Łódź będą rywalizować z naszym KSZO w drugim półfinale. Przegrane zespoły zagrają o trzecie miejsce o godz. 18, zaś wygrane o najwyższy laur o godz. 19.10.

Przypomnijmy, że aby awansować do Final Four waterpoliści KSZO w rundzie eliminacyjnej pokonali w Poznaniu tamtejszy Box Logistics Waterpolo 15:11 (4:2, 2:3, 3:0, 6:4). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Aleksander Ozga 6, Maksymilian Krakowiak 4, Igor Szląszkiewicz 3 oraz Jakub Kochański i Maksymilian Walesic po 1. W ekipie trenerów Roberta Serwina i Mariusza Staweckiego grali także w bramce Jakub Krawczyk i Jan Skaliński, a w polu Sebastian Bartosik, Kacper Nadbrzuchowski, Brajan Nochelski, Filip Rasiński.

Trener Robert Serwin ma nadzieję, że w sobotę w Final Four KSZO zagra już zasilonym Bartoszem Kośką w bramce. 23-letni Bartosz, to wychowanek Neptuna Łódź. Ostatnio występował w lidze niemieckiej w barwach zespołu Posejdona Hamburg. Po zakończeniu kontraktu w Niemczech w występującym w Bundeslidze Pro B zespole z Hamburga dalszą karierę sportową postanowił kontynuować w pomarańczowo-czarnym klubie znad Kamiennej. Jego przyjście do KSZO zapewne wzmocni rywalizację w naszym zespole między Jakubem Krawczykiem, Janem Skalińskim i właśnie Bartoszem Kośką o miano podstawowego golkipera.

Jak podkreśla trener Robert Serwin, na razie doświadczenie i ogranie w zespołami z waterpolowej ekstraklasy jest po stronie przeciwników i KSZO nie należy do faworytów Final Four, ale nasza drużyna krok po kroku, systematycznie, czyni olbrzymie postępy. Kapitan zespołu Igor Szląszkiewicz dodaje, że nasi zawodnicy owszem są zadowoleni z siebie oraz szczęśliwi z awansu do Final Four Pucharu Polski, ale nie myślą  spoczywać na laurach i już od dwóch tygodni prowadzą intensywne przygotowania do turnieju finałowego.

Delegatem Komitetu Technicznego Piłki Wodnej na Final Four Pucharu Polski będzie Maciej Michalak, a spotkania poprowadzą sędziowie: Łukasz Czapliński, Krzysztof Garbolewski, Radosław Koryzna i Łukasz Król.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *