Do Sweet Coffee Zone w Rynku na pyszną kawę i gofry bąbelkowe

Ostrowiecki rynek od kilku lat kojarzy się wszystkim jedynie z bankami. Ostrowczanie często narzekali, że nie ma nawet, gdzie w rynku napić się kawy i zjeść ciastko. Stagnację tę na pewno przełamie kawiarnia Sweet Coffee Zone, która otworzyła swoje podwoje w rynku dwa tygodnie temu. Od razu przyciągnęła naszą uwagę.

Byliśmy ciekawi, kto chce ostrowiecki rynek wzbogacił miejscem, w którym można napić się dobrej kawy i przy tym uraczyć podniebienia odwiedzających pysznymi słodkościami. Kawiarnię prowadzi ostrowczanka Katarzyna Domagała, mająca za sobą kilkuletnią pracę jako baristka w jednej z ostrowieckich kawiarni.   

-Jako baristka pracowała przez kilka lat, po pewnym czasie uznałam, że chce otworzyć coś swojego – mówi K. Domagała. Za lokalem zaczęłam się rozglądać w czerwcu ubiegłego roku. Brałam pod uwagę jedynie rynek. Zależało mi na tym, ponieważ nie ma tutaj żadnego lokalu tego typu. W sercach innych miast zawsze można znaleźć jakąś kawiarnie lub inny punkt gastronomiczny. U nas są tylko banki. Dlatego zależało mi głównie na rynku. Nie rozglądałam się za  innym lokalizacjami w mieście. 

 

W samym rynku Katarzyna obejrzała trzy lokale. Jeden z nich nie spełniał jej oczekiwań, drugi okazało się, że  ma zbyt wysoki czynsz.

-Lokal ten wynajęłam we wrześniu – mówi K. Domagała. Remont trwał kilka miesięcy. Trochę się przeciągał, bo nie wszystko szło tak szybko jak zakładałam. W zaadaptowaniu lokalu, wyborze mebli, sprzętu bardzo dużo pomógł mi mój mąż Piotr oraz tata. Zostały położone nowe płytki, gładzie na ścianach, została zrobiona nowa wentylacja, ogrzewanie i klimatyzacja.

 

Katarzyna i jej najbliżsi w lokal włożyli ogrom pracy. Jak przyznaje obawy były i są nadal czy się uda, czy będą chętni na odwiedzanie Sweet Coffee Zone.

-Były obawy, że to rynek, dlaczego mi ma się udać, a ktoś inny na to nie wpadł – mówi Katarzyna. Wszystko musi na siebie zarobić, ale myślę, że nie będzie źle, idzie sezon, co dzień pojawia się u nas więcej osób. Sprzyja temu także pogoda.

Sweet Coffee Zone zaprasza nie tylko na pyszną kawę gorącą i mrożoną, rozgrzewającą herbatę, ale także na gofry bąbelkowe podawane zwinięte w rożek z bitą śmietaną, owocami bądź innymi słodkimi dodatkami, jak również ciasta oraz deserki i galaretki w pucharkach.  Być może w niedługim czasie w kawiarni w rynku pojawi się kawa z alkoholem oraz różne drinki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *