Wygrany mecz pucharowy w Łagowie

W minioną niedzielę, piłkarze KSZO w ramach 1/8 Okręgowego Pucharu Polski, zmierzyli się w Łagowie z czwartoligowym ŁKS. Mecz rozgrywano na sztucznej murawie.   Przypomnijmy, że z powodu pucharowego występu odwołany został zaplanowany jeszcze przed początkiem sezonu sparingowy mecz ze Stalą Stalowa Wola z czym trener Marcin Sasal nie może się pogodzić. Nasz szkoleniowiec chciał nawet przenieść termin meczu pucharowego, ale niczego nie wskórał.

KSZO zagrał mecz w Łagowie w składzie: Lipiec ? Chudyba (81.P.Cheba), Mężyk, Tadrowski, Kaczmarek – Persona (89.Ziółkowski), Laskoś, Mąka (63.Bełczowski), Trochim, Chrzanowski (82.Pawlik) ? Grunt (69.Gębalski). Trener: Marcin Sasal.

Mecz rozpoczął się od strzałów Wojciecha Trochima i z drugiej strony Gardynika. KSZO starał się prowadzić grę, ale nasi futboliści zbyt często gubili piłkę.  W końcu w 18 min. po wrzucie piłki z autu, która przeleciała wzdłuż pola karnego na strzał zdecydował się ponownie Trochim i piłka zatrzepotała w siatce. Po chwili po rzucie wolnym Mateusz Mąka trafił w poprzeczkę, a przewaga KSZO rosła, tym bardziej że w 20 min. czerwona kartkę ujrzał gracz ŁKS, Szczepan Krzeszowski.  Mimo przewagi podopiecznym trenera Marcina Sasala nie udało się w tej części gry podwyższyć rezultatu.

Udało się za to w 67 min., kiedy Michał Grunt przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się z obrońcą ŁKS na plecach i silnym strzałem z lewej nogi nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Gol okazał się rozstrzygającym losy meczu i pieczętującym awans piłkarzy KSZO do następnej rundy Okręgowego Pucharu Polski. W miarę upływu czasu gry ostrowczanie oczekiwali już końcowego gwizdka, choć w samej końcówce stuprocentową okazję zmarnował Adrian Gębalski.

W ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski piłkarze KP KSZO 1929 zagrają 15 kwietnia w Skarżysku-Kamiennej z Granatem. 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Wygrany mecz pucharowy w Łagowie

  • 2 marca 2020 at 17:39
    Permalink

    grając przeciwko 10 i wygrać tylko 2:0, w dalszym ciągu szatnia prowadzi własna gierkę

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *