OstroBiec i Ostrower łączą siły dla Łukasza Książka

W dniu 14 marca 2020 roku (sobota) zapraszamy wszystkich lubiących aktywność na świeżym powietrzu oraz tych którzy mają zamiar ją dopiero polubić do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu ?Krzemionki? (Sudół 135 a). Biuro zawodów czynne będzie od godziny 8.00 i znajdować się będzie w budynku muzeum.
Na uczestników czekają trzy trasy do wyboru:
>>Bieg – rajd ok. 5 km drogi asfaltowe oraz gruntowe i ścieżki leśne. Limit czasu 6 h. Start 10:15
>>Bieg-rajd ok. 17 km: drogi asfaltowe oraz gruntowe i ścieżki leśne. Limit czasu 6 h. Start 10:15
>>Rajd rowerowy ok. 30 km: drogi asfaltowe oraz gruntowe i ścieżki leśne. Limit czasu 6 h. Start 10:00
Opłata startowa wynosi 30 zł i w całości przeznaczona będzie na leczenie Łukasza!
Limit uczestników na wszystkie dystanse 300 osób. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Historyczno – Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki oraz Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.
Łukasz Książek do niedawna wiódł całkiem normalne życie. Jego pasją była fotografia i filmowanie z lotu ptaka przy wykorzystaniu dronów. Swoim hobby zajmował się zawodowo.
W lutym 2019 roku wylądował w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim z podejrzeniem guza mózgu. W marcu 2019 przeszedł operację usunięcia guza o wielkości 5 cm, okazało się, że to glejak o znacznym stopniu złośliwości
Łukasz nie poddał się i w ciągu następnych miesięcy przebrnął przez wyczerpującą chemio i radioterapię. Niestety rezonans kontrolny wykazał nawrót choroby, a zmiany nowotworowe pojawiły się również w innej lokalizacji w mózgu. Czeka go kolejna operację, jednak nie wszystko da się usunąć. Właśnie dlatego potrzebna jest pomoc w sfinansowaniu alternatywnych, komercyjnych metod leczenia GBM-IV, takich jak protonoterapia, terapia Nanotherm lub immunoterapia, które są bardzo kosztowne i nie są w Polsce refundowane.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *