Związkowcy OPZZ z ostrowieckiej Celsy: To był udany rok

Międzyzakładowy Związek Zawodowy Celsa ?Huta Ostrowiec? oficjalnie podsumował miniony rok.
W ocenie jego członków był to okres niezwykle dynamiczny, pełen sukcesów oraz perspektyw na przyszłość.
– W ubiegłym roku Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, w którego struktury wchodzi nasz związek, obchodziło 35 lecie działalności – przypomina przewodnicząca Maria Poziomek, która była obecna na Centralnych Obchodach w Bytomiu. Nadal pamiętam słowa nieżyjącego już przewodniczącego Jana Guza, który akcentował, że dobrze zorganizowany związek zawodowy, umocowany prawnie, jest w stanie skutecznie upomnieć się o prawa pracownicze.
Warto wiedzieć, że zarząd związku w ostrowieckiej Celsie uczestniczył również w obchodach 35-lecia Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, organizowanych przez Radę Wojewódzką w Kielcach. Międzyzakładowy Związek Zawodowy Celsa ?Huta Ostrowiec? w trosce o pracowników w nim zrzeszonych, chcąc być bliżej tego co dzieje się branży hutniczej, podjął uchwałę o przystąpieniu do Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce. Odbyło się również spotkanie inauguracyjne przystąpienia do federacji, na które przybyła delegacja wiceprzewodniczących w osobach Marek Kijas oraz Piotr Kurzacky.
Działalność związku na przestrzeni minionego roku zaowocowała zwiększeniem się liczby członków, jak również organizacją szeregu imprez, wycieczek integracyjnych dla pracowników nie tylko Celsy ?Huty Ostrowiec? Sp. z o.o., ale również Fenix Poland, Intensive Work Sp. z o.o. i ich rodzin. Warto w tym miejscu przypomnieć chociażby: obchody 1 Maja i Dnia Hutnika, wycieczki integracyjną do Izraela, a także do Wilna, kolonie dla dzieci 7 ? 15 lat w Bochni, obóz dla młodzieży w Chorwacji, zabawę w Rycerzy i Damy dla dzieci w Krzyżtoporze, czy wyjazd do Energylandii.
-Wydarzenia te były w większości możliwe do realizacji dzięki dofinansowaniu z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych przez Celsa Huta Ostrowiec Sp. z o. o. – Międzyzakładowy Związek Zawodowy Celsa ?Huta Ostrowiec? dba o dobro pracowników; każdy pracownik jest zawsze mile widziany w naszym biurze, znajdującym się na terenie zakładu, gdzie może uzyskać niezbędne informacje o jego funkcjonowaniu, a także pomoc w zakresie świadczeń statutowych- mówi przewodnicząca Maria Poziomek. Związek dba również o dobro pracowników, którzy odeszli na emeryturę, gdyż w struktury związku wchodzi Sekcja Emerytów i Rencistów. Dzięki składkom członkowskim oraz dofinansowaniu od pracodawcy Międzyzakładowy Związek Zawodowy Celsa ?Huta Ostrowiec? może realizować plany. Jesteśmy również zadowoleni ze współpracy z pozostałymi związkami, działającymi w Celsa Huta Ostrowiec Sp. z o.o.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *