Wielkie serca dla Oliwki (zdjęcia)

Mnóstwo atrakcji, prezentacji muzycznych, ale przede wszystkim pozytywnej energii tworzącej łańcuch wielkich serc, towarzyszyło koncertowi charytatywnemu, który odbył się dla Oliwki Karczewskiej w Ostrowieckim Browarze Kultury.
Ten szczególny czas i miejsce połączyło ludzi , którzy przyszli po to, aby dzielić się dobrem. A wszystko dla 11?letniej Oliwki, która walczy z chorobą nowotworową. Inicjatywę podjęły mamy dzieci z grupy ?Żabki? z Przedszkola Nr 19, gdzie chodzi młodsza siostra Oliwki, Lenka. I tak ruszyła lawina dobrej woli.
-Znam rodziców Oliwki, Anię i Marcina od kilkunastu lat, więc kiedy moje dziecko trafiło do tej samej grupy w przedszkolu co Lenka, dowiedziałam się o problemach rodziny. Oliwka choruje od trzeciego roku życia. Rodzice do tej pory radzili sobie sami, nie szukali nigdzie pomocy. Jednak z każdym rokiem sytuacja rodziny staje się coraz trudniejsza, gdyż pracuje jedynie tata i on zajmuje się także Lenką. Mama Oliwki przebywa z nią cały czas w szpitalu w Warszawie. Do tego Oliwka obecnie bierze także bardzo drogi lek. Potrzebne są więc środki, aby wesprzeć rodzinę w tym trudnym momencie. Zwróciłam się więc do innych mam oraz do prezesa Akcji Katolickiej, działającej przy parafii św. Jadwigi Królowej, Sylwii Król, do której także należę i tak wszystko się zaczęło ?mówi Anna Kwietniak.

Jedna z mam, Barbara Figura, jest pracownikiem Technikum ZDZ im. T. Kościuszki, stąd też dyrektor szkoły, Izabela Pustuła natychmiast odpowiedziała na propozycję oferując swoją pomoc.
-Był to ogrom pracy, w którą zaangażowała się cała nasza społeczność szkolna. Uczniowie na kierunku terapeuta zajęciowy ze policealnej szkoły medycznej pod okiem Katarzyny Mazur ?Suski i Anny Zielińskiej wykonywali piękne karty świąteczne, stroiki, obrazy na licytację. W akcję włączyli się też rodzice naszych uczniów, którzy przygotowali wypieki na dzisiejszy wieczór. Szkoła od sponsora pozyskała także woucher na wodorowanie silników, który zostanie wystawiony na licytację ?mówi Barbara Figura.
Do łańcucha tej dobroci włączyły się także cała społeczność Przedszkola Nr 19 z dyrektor Anetą Stachurską oraz Niepubliczna Szkoła Specjalna ?Promyk?, z dyrektor Bożeną Młynek, do której uczęszczała Oliwka.
-Oliwka przyszła do nas w czerwcu ubiegłego roku, niestety we wrześniu już się nie pojawiła, gdyż choroba nie pozwoliła jej na kontynuację nauki. Cały czas jesteśmy z nią całym sercem. Przygotowaliśmy stoiska z różnymi gadżetami, z których dochód zostanie przekazany dla Oliwki. W akcję włączył się także europoseł, Adam Jarubas, który ufundował dużą maskotkę ?tygryska, zostanie on także przekazany na licytację ?mówi Bożena Młynek, dyrektor szkoły ?Promyk?.
Najczulej z Oliwką dzieliły się przedszkolaki z Przedszkola Nr 19, które włożyły dużo serca w przygotowanie pod okiem nauczycieli wspaniałych prezentacji wokalno ?recytatorsko ?tanecznych, czym zachwyciły publiczność.
-Wszystkie grupy przedszkolne wraz z nauczycielami włączyły się w koncert charytatywny dla Oliwki, najbardziej rodzice dzieci z grupy ?Żabki?. Dziś występują z różnym repertuarem, którego przesłaniem jest pomoc innym ? mówi Aneta Stachurska, dyrektor Przedszkola Nr 19.
Na scenie dla Oliwki wystąpili podopieczni Szkoły Tańca PROGRES, Edyty Wilk, w energetyzującym klimacie. Widownię porwały także zespoły ?Ran- Devu? i ?Champion?, które zagrały charytatywnie. Wśród publiczności byli także: wiceprezydent Piotr Dasios, wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Joanna Pikus oraz dyrektor OBK, Jacek Kowalczyk. Koncertowi towarzyszyły kiermasz i licytacje. Można było zakupić piękne wyroby rękodzielnicze, w tym ozdoby świąteczne, skorzystać z bezpłatnych porad i pocieszyć podniebienie przygotowanymi słodkościami.
Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wsparcie leczenia Oliwki. Dziewczynka jest także pod opieką Fundacji ?Kolorowe Motyle?, przez którą każdy może pomóc.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *