Zalecenia biskupa sandomierskiego odnośnie uczestnictwa w mszy świętej i zgromadzeniach religijnych

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się do biskupów diecezjalnych o wydanie stosownych decyzji.

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz polecił księżom proboszczom i rektorom kościołów, aby zapewnili przestrzeganie rozporządzeń państwowych. Podczas każdej mszy świętej i nabożeństw oraz przy okazji spowiedzi i rekolekcji wielkopostnych, a także podczas innych spotkań, może być obecnych maksymalnie 50 osób.

Biskup nawiązał jednocześnie do udzielonej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy i zachęcił, aby z niej skorzystać. Przypomniał również o transmisji liturgii przez środki masowego przekazu, która w zaistniałej sytuacji może być duchowym wsparciem.

? Proszę wszystkich kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich, abyśmy złączyli się duchowo w modlitwie różańcowej oraz odmawianiu Koronki do Bożego Miłosierdzia, błagając Boga o ustanie epidemii. Obejmijmy modlitwą chorych, pracowników służby zdrowia i innych służb oraz zmarłych ? powiedział bp Krzysztof Nitkiewicz.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *