Woda mineralna w szklanych butelkach

Nie jest tajemnicą, że aby prawidłowo funkcjonować, ludzki organizm potrzebuje odpowiedniego nawodnienia. Lekarze i dietetycy są zgodni co do tego, że dorosła osoba powinna wypijać co najmniej 2 litry płynów na dobę. Woda odżywia nasze tkanki, m.in. tkankę mózgową. Zapobiega zatem demencji, ale także opóźnia inne efekty procesu starzenia. Odpowiada m.in. za stan naszej skóry i włosów, uczestniczy w oczyszczaniu organizmu z toksyn, a także zapewnia zdrowie nerkom i układowi pokarmowemu. Regularne picie wody jest zatem kluczowe dla naszej kondycji fizycznej, a nawet dla naszego życia.

Woda butelkowana – jaką wybrać?

Myśląc o wodzie butelkowanej, prawdopodobnie w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę produkty pakowane w plastik. Jednak w ostatnich latach świadomość ekologiczna w społeczeństwie wzrosła, co daje nadzieję na poprawę ogólnej mentalności w kontekście ochrony środowiska. Proekologiczna postawa jest zauważalna u coraz większej liczby osób. Zmusza to producentów wody mineralnej oraz wody źródlanej do proponowania alternatyw w postaci wielorazowych bądź szklanych butelek.

Plastik szkodzi nie tylko naszej planecie, lecz także bezpośrednio nam samym. Aby uatrakcyjnić i wyróżnić dany produkt, producenci prześcigają się w wytwarzaniu kolorowych zbiorników o najróżniejszych kształtach. W ten sposób chcą się wyróżnić na tle konkurencji, lecz nierzadko przy tej okazji szkodzą konsumentom. Butelki wykonane ze sztucznego tworzywa często mają w swoim składzie barwniki lub inne niekorzystne z punktu widzenia żywych organizmów substancje. Co prawda, nie jest udowodnione, że butelki PET mogą mieć wpływ na produkty, które są w nich przechowywane, jednak sam fakt, że w środowisku medycznym trwają żywe dyskusje na ten temat, może już wiele znaczyć. Woda butelkowana w szklanych zbiornikach jest natomiast całkowicie bezpieczna, ponieważ szkło stanowi materiał obojętny dla naszego zdrowia. Takie butelki również są spotykane w różnych kolorach (najczęściej przezroczystym, zielonym lub brązowym), jednak takie barwniki nie przenikają przez szkło do produktów spożywczych. Ponadto łatwo spotkać się z opiniami, że woda pita ze szklanej butelki zwyczajnie smakuje lepiej niż taka przechowywana w plastiku.

Woda mineralna w szklanych butelkach – czy to się opłaca?

Szkło jest materiałem wielokrotnego użytku. Po spożyciu znajdującej się w niej wody możemy zwrócić butelkę do skupu i otrzymać za nią pieniądze. Takie rozwiązanie jest optymalne nie tylko dla naszego portfela, lecz także środowiska, ponieważ na wysypiska trafia dzięki temu mniej śmieci.

Istnieje oczywiście pewna trudność związana z kupowaniem wody źródlanej lub mineralnej. Szkło z natury jest cięższe od plastiku, co sprawia, że jego transportowanie może być uciążliwe. Warto zatem rozważyć zamówienie większych ilości wody do biura lub domu. Woda mineralna w szklanych butelkach jest dostarczana m.in. przez Dar Natury – czołowego dystrybutora wody z dowozem w Polsce. Nasi kurierzy dowożą zamówienia bezpośrednio do klientów, zapewniając komfort posiadania świeżej wody zawsze wtedy, gdy jest potrzebna.

Jednym z często pojawiających się rodzajów zamówień jest obsługa sal konferencyjnych lub hoteli. Woda mineralna w szklanych butelkach nie tylko wygląda bardziej elegancko niż produkt w plastiku, lecz także niesie ze sobą pozytywny przekaz. W ten sposób kształtujemy obraz naszej firmy, w którym wyraźnie jest zaznaczona dbałość o środowisko planety.

Dar Natury oferuje także dystrybutory do wody z dostawą do domu lub biura. W cenie usługi znajduje się pierwszy montaż urządzenia oraz usługa czyszczenia dystrybutora (tzw. sanityzacja) przeprowadzana co 6 miesięcy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *