Aktualne dane epidemiologiczne z powiatu ostrowieckiego. Mniej osób przebywa na kwarantannie

Dziś, 10 kwietnia o godz. 12.00, jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Świętokrzyskim lek. wet. Wioletta Adamczyk-Nowak, na terenie powiatu ostrowieckiego liczba osób poddanych kwarantannie wynosiła 474, a liczba osób będących pod nadzorem epidemiologicznym 10. Dwie osoby są hospitalizowane ze względu na podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2. U 5 osób laboratoryjnie potwierdzone zakażenie. 

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej prowadzą bardzo intensywne działania przeciwepidemiczne mające na celu przerwanie szerzenia się zakażenia koronawirusem.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. w ramach prowadzonych dochodzeń epidemiologicznych podejmuje działania (w zależności od oceny sytuacji) dotyczące nadzoru epidemiologicznego, kwarantanny, izolacji lub/i hospitalizacji chorego. W przypadku zgłoszenia podejrzenia zachorowania lub zachorowania prowadzone są działania mające na celu ustalenie wszystkich osób z kontaktu z chorym, określenie liczby osób do objęcia nadzorem epidemiologicznym lub kwarantanną oraz weryfikację laboratoryjną przypadku. Bardzo istotne jest odpowiedzialne podejście każdej osoby do stosowania się do zaleceń. Sytuacja epidemiologiczna w zakresie zachorowania na Covid-19 na terenie powiatu ostrowieckiego na dzień dzisiejszy jest stabilna i monitorowana na bieżąco.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. składa serdeczne podziękowania za dotychczasową współpracę i poświęcenie wszystkim pracownikom służby zdrowia i pozostałym służbom jak również przedstawicielom lokalnych władz zaangażowanym w realizacje zadań związanych z przeciwdziałaniem i zwalczaniem zakażeń wywołanych koronawirusem SARS-CoV-2 na obszarze naszego powiatu.
-Mieszkańcom naszego powiatu również pragnę podziękować za odpowiedzialną postawę w czasie panującej epidemii oraz ograniczanie liczby wyjść do minimum – mówi Wioletta Adamczyk-Nowak. -Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przypadających w trudnym dla wszystkich okresie obaw i niepewności Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. życzy wszystkim mieszkańcom zdrowia, wytrwałości oraz przeżywania tego czasu w duchu życzliwości, zrozumienia i wsparcia. Niech Święta Wielkiej Nocy upłyną Państwu w atmosferze nadziei na dobrą przyszłość, a radość płynąca z tego szczególnego okresu przyniesie spokój i duchowe umocnienie. Jednocześnie pragnę zwrócić się z apelem do wszystkich mieszkańców o bezwzględne przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny mających wpływ na bezpieczeństwo w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Dla własnego bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i życia najbliższych rekomenduję maksymalne ograniczenie przemieszczania się i zaniechanie z podróży w okresie świątecznym. Zrezygnujmy w te Święta z podróży i spotkań ? ZOSTAŃMY W DOMACH. Od naszej odpowiedzialności i zachowań zależy czas stabilizacji sytuacji epidemiologicznej i powrotu do ?normalności?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *