Powiat, województwo, kraj – jaki jest stan epidemiologiczny?

Na terenie powiatu ostrowieckiego liczba osób objętych kwarantanną wynosi 151. liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2, liczba osób hospitalizowanych – 3. Natomiast u 7 osób dotychczas zanotowano dodatni wynik SARS-CoV-2.
Z kolei w województwie świętokrzyskim potwierdzono 5 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Zakażeni zostali: młody mężczyzna z powiatu starachowicki, młode kobiety – dwie z powiatu kieleckiego, jedna z powiat konecki i starszy mężczyzna z powiatu opoczyńskiego. Odnotowano również 7 kolejnych przypadków ozdrowień. To 6 mieszkańców powiatu skarżyskiego oraz 1 mieszkaniec powiatu buskiego. W sumie na terenie województwa potwierdzono 253 zachorowania na COVID-19, w tym 6 zgonów oraz 39 ozdrowień.
Tymczasem liczba zdiagnozowanych chorych na COVID-19 wzrosła w piątek rano do 10759 po wykryciu 248 nowych przypadków. Umarło 9 kolejnych osób. Łącznie, od potwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia, zmarły w Polsce 463 osoby ? wynika z najnowszego zestawienia Ministerstwa Zdrowia.
Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące” ? podał resort.
Zmarli to 73-letnia kobieta i 67-letni mężczyzna w Raciborzu, 88-letnia kobieta w Tychach, 78-letni mężczyzna, 70-letni mężczyzna i 82-letni mężczyzna w Poznaniu, 69-letnia kobieta i 55-letni mężczyzna w Grudziądzu, 69-letni mężczyzna w Toruniu.
Resort podał jednocześnie, że 248 nowych przypadków choroby pochodzi z województw: śląskiego (89), wielkopolskiego (68), zachodniopomorskiego (30), opolskiego (11), małopolskiego (10), kujawsko-pomorskiego (10), pomorskiego (9), dolnośląskiego (9), lubelskiego (6), świętokrzyskiego (5), podlaskiego (1).
Według ostatnich danych ministerstwa wyzdrowiało dotąd 1 944 osób.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *