Startuje Galeria Ostrowiec, ale czy w komplecie?

Dziś swe podwoje otwiera Galeria Ostrowiec. Centrum handlowe startuje z nowymi wytycznymi sanitarnymi i nie wiadomo, czy w komplecie.
Listę sklepów, które będą otwarte już od pierwszego dnia po przerwie, poznamy dopiero dzisiaj. Najbardziej niepokojące sygnały docierają z grupy LPP, do której należą popularne w naszym mieście marki Reserved, House, Cropp, czy Sinsay.
Zarząd LPP, którego marki Reserved, Cropp, House i Sinsay ma swe salony w Galerii Ostrowiec, podjął decyzję o odstąpieniu od części umów dotyczących najmu powierzchni w centrach handlowych w Polsce. Umowy te dotyczą ok. 29,5% ogólnej powierzchni handlowej wykorzystywanej przez Grupę Kapitałowa LPP. Decyzja podyktowana jest troską o interes fi rmy w obliczu skutków pandemii COVID-19, prognozowanych dla handlu.
Jednocześnie firma wyraża gotowość do podjęcia z galeriami handlowymi rozmów na temat nowych umów, zawierających warunki adekwatne do nowych okoliczności. Nie wiemy, czy w tej grupie znajduje się Ostrowiec Świętokrzyski.
? Czynsze na dotychczasowym poziomie nie są w żaden sposób uzasadnione biorąc pod uwagę ograniczony zakres usług, jakie w związku z restrykcjami w handlu mogą obecnie świadczyć galerie handlowe dla użytkowników lokali i swoich klientów- komentuje Sławomir Łoboda, wiceprezes zarządu LPP. -Brak dostosowania wysokości czynszów do obecnej sytuacji galerii handlowych oznaczałyby konieczność zamykania sklepów, a tym samym zwolnień pracowników, a tego za wszelką cenę staramy się uniknąć. Od kilku tygodni głośno mówimy o tragicznej sytuacji całego sektora handlu i usług. Jeśli chcemy obronić miejsca pracy, musimy jak najszybciej dostosować warunki prowadzenia działalności handlowej, w tym w szczególności kosztów najmu, do nowej rzeczywistości. Każdy dzień zwłoki w tej sprawie zwiększa ryzyko gigantycznej fali zwolnień. Dlatego musimy podejmować decyzje tu i teraz, opierając się na dostępnych metodach i bazując na dotychczasowej wiedzy o długotrwałych skutkach epidemii.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *