6 maja ? stan epidemiczny w powiecie ostrowieckim, województwie świętokrzyskim i kraju

Dziś na terenie powiatu ostrowieckiego 701 osób było objętych kwarantanną. Liczba ta wzrosła po ostatnich zakażeniach wśród pracowników szpitala i pacjentów. Nikt nie znajdował się pod nadzorem epidemiologicznym. 19 osób było hospitalizowanych. Od początku epidemii u 21 osób zanotowano dodatni wynik SARS-CoV-2. 6 osób wyzdrowiało.

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 18 przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą: 8 starszych kobiet z powiatu ostrowieckiego, 2 kobiet w sile wieku z powiatu ostrowieckiego, młodej kobiety, mężczyzny w sile wieku i starszego mężczyzny z powiatu ostrowieckiego, kobiety w sile wieku i starszej kobiety z powiatu starachowickiego, młodego mężczyzny z powiatu kieleckiego oraz 2 starszych kobiet z powiatu staszowskiego.

Dotarła do nas informacja o śmierci 10 mieszkańca województwa, którym był starszy mężczyzna z powiatu kieleckiego. W województwie odnotowano 27 nowych ozdrowień. Chorobę pokonali mieszkańcy powiatów:  buskiego – 3, jędrzejowskiego – 1, kazimierskiego – 2, kieleckiego – 7, koneckiego – 5, pińczowskiego – 2, skarżyskiego – 6, starachowickiego ? 1.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 299 zachorowań na COVID-19, w tym 10 zgonów oraz 145 ozdrowień. Ponadto na terenie województwa 79 osób jest hospitalizowanych, 3361 osób jest poddanych kwarantannie, a 28 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

W kraju w środę potwierdzono 311 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, zmarło 18 osób. Łącznie, od 4 marca, czyli zdiagnozowania pierwszego chorego z COVID-19 w Polsce wykryto tę chorobę u 14740 osób, z których 733 zmarło.

Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie podało informacje o wykryciu 218 nowych przypadków i 7 ofiarach śmiertelnych, po południu o kolejnych 93 zakażeniach i 11 osobach zmarłych. Łącznie w środę przybyło 311 chorych, a 18 osób umarło.

We wtorek bilans wyniósł 425 nowych przypadków, 19 zgonów, ale w środę resort skorygował dane. Rano podał, że z rejestru woj. warmińsko-mazurskiego usunięto dwóch zakażonych, którzy są wykazywani przez WSSE Warszawa, a po południu w związku z błędnie zaraportowanym zgonem przez PSSE Siedlce usunięto go z wykazu. Przypadki śmiertelne odnotowano w środę w Raciborzu, Gdańsku, Tychach, Szczecinie, Kędzierzynie-Koźlu, Raciborzu, Zawierciu, Starachowicach, Warszawie, Radomiu, Radomsku, Łańcucie, Poznaniu. Najmłodszą osobą, która we wtorek umarła była 40-letnia kobieta w Szczecinie, najstarszą 90-letnia kobieta w Poznaniu.

Najwięcej przypadków zakażenia COVID-19 zdiagnozowano do tej pory w woj. śląskim ? 2 947. Najmniej przypadków wykryto w woj. lubuskim ? 90.

Równocześnie Ministerstwo Zdrowia podało, że w związku z koronawirusem hospitalizowanych jest obecnie 2 760 osób, kwarantanną objętych 101 395 osoby, a nadzorem epidemiologicznym 17 081. Wyzdrowiało dotychczas 4 655 osób. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 16,1 tys. testów.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *