Ścieżka i trakt rowerowy do Dębowej Woli

Na tę inwestycję tysiące ostrowczan i mieszkańców pobliskich miejscowości czeka ją od lat. Jest szansa, że w przyszłym roku będzie gotowa ścieżka rowerowa i trakt dla pieszych z Ostrowca Świętokrzyskiego do Dębowej Woli.
– Bardzo ucieszyła nas informacja ze Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o dofinansowanie budowy traktu pieszo -rowerowego z Ostrowca Świętokrzyskiego do Dębowej Woli ? przyznaje Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów. – Warunkiem starostwa, dotyczącym przygotowania i przeprowadzenia tego przedsięwzięcia, było finansowe zaangażowanie się naszej gminy. Zgodnie z umową, Bodzechów zabezpieczy wkład pieniężny spoczywający po stronie samorządowej.
Inwestycja, która ma zostać sfinansowana z programu Ministerstwa Infrastruktury, kosztować będzie ok. 4 mln zł, plus wykupy działek należących do nadleśnictwa. A więc będzie to kosztowne zadanie. Celem programu ministerialnego jest przyspieszenie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, ale także poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.
Trakt pieszo -rowerowy poprowadzony będzie po lewej stronie drogi powiatowej, przez tereny leśne, jadąc od strony miasta. Zdaniem naszych samorządowców jest szansa, aby przygotowanie i same prace ruszyły w tym roku. Finału inwestycji możemy się spodziewać w przyszłym roku. Rzeczywiście, o wybudowanie tego traktu nasi czytelnicy wnioskują od wielu lat. Gutwin, malownicze tereny Nowej Dębowej Woli, Dębowej Woli Starej, Sarnówka, są coraz popularniejszym miejscem sobotnio -niedzielnego wypoczynku mieszkańców naszego miasta.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *