Oszukana na 40 tys. zł

63-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego została oszukana metodą ?na policjanta?. Twierdzi, że straciła 40 tys. złotych.
-Z jej relacji wynika, że w dniu 11 maja 2020 r. na telefon stacjonarny zadzwonił nieznany mężczyzna i podając się za policjanta poinformował o włamaniu się hakerów na jej konto bankowe ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rozmówca zapewniał, że chce pomóc, ale ona musi z nim współpracować. Niczego nie podejrzewająca 63-latka, stosowała się do wskazówek przekazanych przez przestępcę. W dniu 12 maja 2020 r. ten sam mężczyzna podający się za policjanta ponownie skontaktował się z mieszkanką naszego miasta i polecił jej przelać pieniądze w kocie 40 tys. zł na wskazany rachunek bankowy.
Po raz nie wiem który przypominamy, że policjanci nie żądają od nikogo wpłaty pieniędzy ani też nie informują o prowadzonych działaniach. Jeśli odbierzemy telefon od nieznanej osoby z żądaniem wypłaty pieniędzy lub prośbą o przekazanie ich, to możemy być pewni, że rozmawiamy z oszustem. Z policyjnych danych wynika, że świadomość społeczna, dotycząca metod oszustwa ?na policjanta?, jest coraz większa, choć zdarzają się sytuacje, że osoby starsze dają się zmanipulować i oszukać. Niestety, tracą na tym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *