Surowa kara za naruszenie zasad kwarantanny

43-letnia mieszkanka gminy Tarłów trzykrotnie opuściła miejsce wyznaczonej kwarantanny. Jak ustalili policjanci, w dniu 9 maja 2020 r. rano udała się do sklepu, by kupić jedzenie dla psa, po południu odwiedziła w sąsiedniej miejscowości rodzinę, a wieczorem tego samego dnia sąsiada.
-Za tak lekceważące potraktowanie zasad kwarantanny decyzją Państwowego Inspektora Sanitarnego w Opatowie, nałożona na kobietę została kara administracyjna w kwocie 20 tys. zł ?mówi podkomisarz Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. Ponadto policjanci Komisariatu Policji w Ożarowie prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. 43-latka odpowie za swoje zachowanie również przed sądem.
Każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie dokonują kontroli osób objętych kwarantanną. Gdy dochodzi do sytuacji, w których lekceważone są wydane przez służby sanitarne nakazy i zakazy, mundurowi zobligowani są do przekazywania informacji o takich przypadkach do Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Dzięki przestrzeganiu obecnych przepisów i obostrzeń jesteśmy w stanie ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa. To od naszej właściwej postawy może zleżeć życie i zdrowie nasze oraz naszych najbliższych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *