OKS Opatów w IV lidze! Wiemy kiedy ruszą rozgrywki w niższych ligach

Jak już informowaliśmy, rozgrywki w IV lidze, klasie okręgowej, A i B-klasie oraz rozgrywki młodzieżowe we wszystkich grupach wiekowych prowadzone przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej zostały odwołane z zachowaniem awansów i brakiem spadków.

I tak, do IV ligi awans uzyskały zespoły Hetmana Włoszczowa, Moravii Morawica i OKS Opatów. Podopieczni trenera Dariusza Pietrasiaka po rundzie jesiennej zajmowali trzecią pozycję w tabeli z zaledwie 3 pkt. do liderującej ekipy z Włoszczowy. Na czwartej pozycji uplasowała się kunowska Stal, dla której to również był dobry sezon.

Do ligi okręgowej awansowały zespoły Orląt Kielce, Bucovii Bukowa i Agricoli Łoniów.

Z kolei do A-klasy awansowały: Klub Sportowy Smyków, Skała Tumlin, GKS Imielno, Unia Małogoszcz, Huragan Wilczyce, Koprzywianka Koprzywnica.

Zgodnie ze stanowiskiem Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, podjętym 7 maja podczas spotkania z Prezesem PZPN, Zbigniewem Bońkiem, rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych, rozgrywki młodzieżowe oraz rozgrywki kobiet prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Zarząd ŚZPN na posiedzeniu w dniu 14 maja 2020 r. podjął Uchwałę o zakończeniu wszystkich rozgrywek prowadzonych przez ŚZPN, tj. rozgrywek IV ligi mężczyzn, niższych klas seniorskich, wszystkich klas młodzieżowych i kobiet – w sezonie 2019/20. Decyzja ta – na bazie wcześniej przeprowadzonych konsultacji – jest zgodna z oczekiwaniami większości klubów zrzeszonych w ŚZPN. Ponadto, wprowadzone przez władze państwowe ograniczenia nie dają dziś prawnej możliwości wznowienia i organizacji współzawodnictwa sportowego w piłce nożnej w niższych ligach.

Z uwagi na brak możliwości dokończenia sezonu 2019/20, zarząd podjął kolejną uchwałę w kwestii klasyfikacji drużyn. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.
Powyższe uchwały podjęto jednogłośnie przez członków zarządu ŚZPN.

W związku z tym, w odniesieniu do rozgrywek w sezonie 2020/21, zarząd ŚZPN, podjął uchwałę o przeprowadzeniu rozgrywek IV ligi w ilości 20 drużyn, z terminem rozpoczęcia w dniach 18/19 lipca br., przy założeniu rozegraniu 19 kolejek rundy jesiennej i wiosennej.

W pozostałych ligach rozgrywkowych, terminy rozpoczęcia ustalone zostały jak poniżej:

– klasa ?0? ? 1/2 sierpnia

– klasa ?A? gr. I, gr. II i gr. III – 1/2 sierpnia

– klasa ?B? gr. I, gr. III – 15/16 sierpnia

– klasa ?B? gr. II – 22/23 sierpnia

Jednocześnie zarząd ŚZPN, biorąc uwagę sytuację epidemiologiczną w kraju, zastrzega sobie możliwość do zmian powyższych terminów, w szczególności ich przyspieszenia – gdyby wymagały tego możliwości organizacyjno – finansowe klubów naszego regionu.

W zakresie rozgrywek drużyn młodzieżowych oraz kobiecych, Zarząd podejmie stosowne uchwały w terminie późniejszym, czyli po podjęciu wymaganych decyzji przez PZPN.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *