Już oficjalnie – siatkarki KSZO SMS w II lidze!

Decyzją Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej siatkarki KSZO SMS wystąpią w nowym sezonie w II lidze.

Nasze młode zawodniczki rywalizować będą w rozgrywkach IV grupy II ligi z m.in. z takimi zespołami, jak MKS Pogoń Proszowice, TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski, AZS UMCS Lublin, KPKS Halemba, PLKS Pszczyna, TS Wisła Kraków, MUKS SOS Poprad Stary Sącz i CKiS Maraton Krzeszowice.

Na decyzję ŚZPS oczekiwaliśmy od kilku tygodni, gdyż wiedzieliśmy, że inny brany pod uwagę klub, czyli Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko nie był zainteresowany grą w wyższej klasie rozgrywkowej. Tak więc tylko ostrowiecki był brany pod uwagę przy wytypowaniu zespołu do rywalizacji w II lidze.

Przypomnijmy, że rozgrywki w III lidze zostały zawieszone. Podopieczne Rafała Dytkowskiego i Piotra Brodawki, po wygraniu meczu półfinałowego z MUKS Piątka Sandomierz, w finale miały się zmierzyć z siatkarkami Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko, które w półfinale okazały się z kolei lepsze od AZS UJ Kielce.

Za KSZO SMS przemawia wszystko, a więc funkcjonowanie szkoły mistrzostwa sportowego zapewniającej ciągłość szkolenia, posiadana baza sportowa z halami przy Świętokrzyskiej i Żeromskiego z całym zapleczem, tradycje żeńskiej piłki siatkowej, kompletna kadra szkoleniowa i moc doświadczenia z rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej. Poza tym, Ostrowiec Świętokrzyski od co najmniej 20 lat jest najprężniej działającym ośrodkiem żeńskiej siatkówki w województwie świętokrzyskim. Decyzję ostateczną podjął zarząd Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej w składzie: prezes Jacek Sęk oraz członkowie zarządu: Mariusz Rokita ? prezes KSZO, Grzegorz Wierzbowicz ze Skarżyska-Kamiennej, Jerzy Paw z Sandomierza, Piotr Cieśla z Połańca,  Jarosław Plech z Kielc i Szymon Pindral z Kielce.

Przed naszym klubem oraz Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim etap tworzenia zintegrowanego programu szkolenia. Zapewne klub nie może zapominać o wyszukiwaniu najzdolniejszych siatkarek z regionu, czyli województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego. Może im zaoferować możliwość rozwijania swoich umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej oraz medycznej, korzystając z obiektów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. To też działanie konieczne, gdyż rywalizacja ośrodków siatkarskich i powstających na bazie dyscypliny szkół mistrzostwa sportowego jest coraz większa.

KSZO SMS chce też nawiązać bardziej formalną współpracę z klubami szkolącymi najmłodsze adeptki siatkarskiego rzemiosła. Mamy tu na myśli MUKS Jedynkę i Volley Stars. Z tego, co wiemy możliwy staje się również powrót do współpracy z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim, co może wpłynąć na ciągłość szkolenia sportowego i kontynuację nauki przez zawodniczki na ostrowieckiej uczelni i tym w samym przedłużenie okresu gry w Ostrowcu i występów w barwach KSZO SMS.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Już oficjalnie – siatkarki KSZO SMS w II lidze!

  • 22 maja 2020 at 19:28
    Permalink

    Łapy włodarzy KSZO AZS precz od KSZO SMS.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *