Stracili prawo jazdy

W dniu 22 maja 2020 r., tuż po godz. 19, w Kurowie na krajowej dziewiątce, opatowscy policjanci namierzyli 32-latka kierującego peugeotem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h.

W dniu 24 maja 2020 r., po godz. 8, w Kurowie, zatrzymano 31-latka jadącego dostawczym fiatem w obszarze zabudowanym o 66 km/h szybciej, niż było to dozwolone. Kilka godzin później w tym samym miejscu 46-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Mężczyzna ten prócz mandatu za przekroczenie prędkości został ukarany również za brak uprawnień do kierowania pojazdami. Z kolei wieczorem, w Przybysławicach na drodze krajowej nr 79, policjanci z opatowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. 26-latek jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 112 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 62 km/h. Mężczyzna podobnie jak pozostali kierowcy został ukarany mandatem karnym oraz dziesięcioma punktami karnymi. W tego typu przypadkach policjanci obligatoryjnie zatrzymują prawa jazdy kierującym na okres 3 miesięcy.

Policjanci reagują na przekraczanie prędkości nie tylko w obszarach zbudowanym, o czym przekonał się 29-latek z województwa podkarpackiego. W Gołębiowie, tuż przed godz. 19, kierujący samochodem marki Audi pędził z prędkością 147km/h. Zachowanie 29-latka nagrali policjanci pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem. Podróż mężczyzna zakończył z mandatem i 10 punktami karnymi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *