Chcą już wskoczyć do basenu. Pływacy apelują do ministra sportu

Prezes Polskiego Związku Pływackiego Paweł Słomiński skierował prośbę do ministerstwa sportu o jak najszybsze odmrożenie sportu pływackiego. W liście skierowanym do kierownictwa resortu czytamy:

-Z radością i nadzieją przyjąłem kolejne kroki rządu zmierzające do poprawy i stabilizacji w obszarze sportu. Niestety, z ogromnym niepokojem przyjąłem też brak decyzji związanych ze zniesieniem ograniczeń w obszarze sportu pływackiego. Długo sygnalizowałem problemy naszego środowiska. W ostatnich dniach przesłałem pismo do Pani Minister, w którym opisałem problemy naszego środowiska.

Przesłałem także opinie wiarygodnych instytucji dotyczące możliwych zagrożeń z tytułu COVID-19 na obiektach pływackich oraz rozwiązania stosowane w innych krajach. Z przykrością stwierdzam, że nikt nie zainteresował się losem tysięcy zawodników uprawiających sport pływacki! Nikt nie pochylił się nad problemem klubów pływackich, ich sytuacja finansowa, sytuacja trenerów i ich rodzin!

Otwiera się hale, sale i inne obiekty. Wskazuje możliwe rozwiązania organizacyjne umożliwiające prowadzenie zajęć sportowych z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Nie robi się dla środowiska pływania…

W imieniu zawodników i trenerów zwracam się z gorącą prośba o pochylenie się przez kierownictwo ministerstwa sportu nad problemami sportu pływackiego. Dostrzeżenie naszych problemów i znalezienie rozwiązań, które pozwolą wznowić szkolenie sportowe, ale przede wszystkim uratuje przed upadkiem setki klubów i szkółek pływackich?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *