Koniec sezonu w waterpolowej Ekstraklasie? Decyzje musi zatwierdzić Polski Związek Pływacki

O tym, czy dokończyć sezon, czy też nie w waterpolowej ekstraklasie zastanawiał się Komitet Techniczny Piłki Wodnej. Demokratycznie postanowiono nad poszczególnymi decyzjami przeprowadzić głosowania, w których wzięło udział 9 członków komitetu.

I tak, w głosowaniu w sprawie zakończenia sezonu seniorów podjęto decyzję o zakończeniu sezonu w Ekstraklasie i 1 Lidze, uznając aktualną kolejność w tabeli za ostateczną klasyfikację. Za takim rozwiązaniem było 7 członków komitetu. Z optyki KSZO możemy stwierdzić, że rozumiemy te decyzje, ale jednocześnie szkoda iż tak się stało, bo KSZO choć był 5 w tabeli, to zachował nawet szanse na brązowy medal.

W głosowaniu w sprawie zakończenia rozgrywek juniorów podjęto decyzję o uznaniu aktualnej kolejności za ostateczną klasyfikację. Za takim rozwiązaniem 4 członków komitetu była za, 3 przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. To kontrowersyjna decyzja, bo przecież rywalizacja toczyła się w dwóch grupach?

Z kolei w głosowaniu w sprawie zakończenia etapu kwalifikacyjnego rozgrywek juniorów młodszych podjęto decyzję o zakończeniu fazy kwalifikacyjnej i o zmianie systemu kwalifikacji. Przyjęto bowiem, że do turnieju finałowego OOM zakwalifikowały się po 2 najlepsze drużyny z grup po pierwszej rundzie rozgrywek, a więc z grupy A KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Neptun Łódź, z grupy B Alfa Gorzów Wielkopolski i WTS Polonia Bytom, a z grupy C Pałac Młodzieży Warszawa i Pałac II Młodzieży Warszawa. Za takim rozwiązaniem 6 członków była za, a 3 przeciw.

Odbyło się także głosowanie w sprawie tytułów i medali. Podjęto decyzję o przyznaniu tytułu mistrza Polski oraz medali w rozgrywkach seniorów i juniorów, a za taką opcją było 8 członków przy 1 głosie sprzeciwu.

I tak, w mistrzostwach Polski seniorów, a więc e Ekstraklasie złoty medal przypadnie ekipie WTS Polonia Bytom, srebrny ŁSTW Łódź, a brązowy Alfie Gorzów Wielkopolski. Czwarte miejsce wywalczyło Waterpolo Poznań, piąte nasz KSZO, a szóste Arkonia Szczecin. W rozgrywkach I ligi triumfował AZS Uniwersytet Warszawa przed ŁSTW Politechniką Łódzką i Neptunem AZS Uniwersytetem Łódzkim.

Z kolei w rozgrywkach mistrzostw Polski juniorów złoto przypadnie Alfie Gorzów Wielkopolski, srebro KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a brąz Pałacowi Młodzieży Warszawa.

Piszemy przypadnie, gdyż wszystkie decyzje Komitetu Technicznego Piłki Wodnej musi jeszcze zatwierdzić zarząd Polskiego Związku Pływackiego.

Nasi waterpoliści od dziś, 25 maja mają rozpocząć grupowe zajęcia, oczywiście poza basenem. Jednocześnie Polski Związek Pływacki zawiesił organizację wszystkich zawodów do 24 lipca. Zapadła już decyzja o dostępności basenów od 6 czerwca. Przed Komitetem Technicznym Piłki Wodnej decyzja o tym, czy rozszerzać Ekstraklasę, czy też nie, co wiązałoby się z koniecznością rozegrania meczu barażowego. Nie wiadomo również w jakim okresie rozegrana zostanie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, a więc mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Wszyscy spodziewają się, że jednak w październiku rozgrywki rozpoczną się we wszystkich grupach wiekowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *