Jakie zakończenie roku szkolnego?

Zdalne nauczanie w szkołach coraz lepiej wygląda. Większość uczniów, nauczycieli i rodziców przyzwyczaiło się, o ile tak można o tym powiedzieć, do nowej szkolnej rzeczywistości.
Dużymi krokami zbliża się także zakończenie roku szkolnego. Takie, które na pewno zapadnie w myślach społeczności szkolnej na długo.
-Na początku wszyscy byli mocno zaskoczeni- przyznaje dyrektor PSP nr 14 Katarzyna Goworek. Każdy wykorzystywał takie formy nauczania, jakie były mu bliskie, jakie znał. Nauczyciele przekazywali sobie wzajemnie informacje w jaki sposób pracować. Obecnie coraz więcej osób pracuje na Teams, łącznie z tablicą interaktywną wraz z Formsami. Niektórzy już do końca roku zostaną jednak na platformach, do których się przyzwyczaili.
Natomiast oprócz tego nauczyciele korzystają z ZOOM, szczególnie językowcy. Wykorzystywany jest, szczególnie w klasach młodszych Librus. Zgodnie z rozporządzeniem w szkołach ruszyły zajęcia rewalidacyjne.
To 2 godziny indywidualnych zajęć dla dziecka wymagającego tego typu nauczania.
-Na 42 uczniów, którzy takich zajęć wymagają, rodzice 14 z nich zadeklarowali chęć korzystania przez dziecko w formie stacjonarnej – mówi K. Goworek. Spotkania odbywają się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Dziecko jest odbierane przez nauczyciela w drzwiach wejściowych szkoły. Zajęcia odbywają się indywidualnie, po których uczeń jest odprowadzany ponownie do drzwi szkoły. Przeprowadzana jest także dezynfekcja rąk.
Od tygodnia szkoły zapewniają także zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Jednak, jak przyznaje dyrektor PSP Nr 14, K. Goworek, zainteresowanie tego typu zajęciami jest znikome. -Zainteresowanie było ze strony rodziców 7 uczniów, jednak w poniedziałek było tylko 4 uczniów, a we wtorek tylko 2 – mówi K. Goworek.
W zamian dużo większe zainteresowanie jest konsultacjami dla klas ósmych. Dla ósmoklasistów prowadzona jest nauka on-line, konsultacje on-line, ale także spotkania z nauczycielami.
-Mamy grupy 12-osobowe, z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa, uczniowie są w maseczkach i rękawiczkach ? podkreśla K. Goworek. Na j. polski i j. angielski uczęszcza po ponad 20 uczniów, na matematykę 64 uczniów.
Egzamin ósmoklasistów ma odbyć się 16,17,18 czerwca. W PSP nr 14 do egzaminu przystąpi 99 uczniów. Egzamin zostanie przeprowadzony w małych salach. W tym czasie pozostali uczniowie będą mieli wolne od nauki.
Drugi termin egzaminu ósmoklasistów dla uczniów, którzy nie przystąpią w czerwcu, planowany jest na 7, 8, 9 lipca.
Zakończenie roku ma odbyć się 26 czerwca. Szkoły powoli już planują jak będzie wyglądać tegoroczne zakończenie.
-Będziemy chcieli zakończenie robić klasami o różnych godzinach, i na boisku szkolnym- mówi K. Goworek. Mimo wyjątkowej sytuacji, szkoła kontynuuje wyróżnienia i konkursy. Utrzymany jest ogólnoostrowiecki konkurs na ucznia roku, organizowany wspólnie z redakcją ?Gazety Ostrowieckiej?. W PSP Nr 14 przyznawana jest srebrna tarcza dla najlepszego ucznia w klasie. W tym roku po raz pierwszy, zostanie wprowadzona także złota tarcza dla najlepszego ucznia w szkole.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *