Uroczystości pogrzebowe księdza Czesława Wali w Rudniku nad Sanem i w Kałkowie-Godowie

Uroczystości pogrzebowe księdza Czesława Wali, twórcy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Kałkowie odbędą się zarówno w Rudniku nad Sanem, gdzie się urodził i ostatnio mieszkał i gdzie odszedł do Domu Ojca, jak i Kałkowie-Godowie, w którym zostawił ogromne dzieło swego życia promieniujące na całą Polskę Sanktuarium Matki Bożej Bolesnawej Pani Ziemi Świętokrzyskiej i szereg innych obiektów służących pomocy drugiemu człowiekowi i jego rozwojowi duchowemu.

Ksiądz Czesław Wala zmarł w wieku 84 lat w niedzielę 31 maja w Rudniku.

W czwartek (4 czerwca), o godz. 19:30 w Rudniku-Stróży, rodzinnej parafii zmarłego księdza infułata Czesława Wali, będzie miała miejsce msza święta w jego intencji.

 Dzień później, w piątek (5 czerwca) o godz. 11:00 odbędzie się msza święta w parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudniku nad Sanem. Następnie trumna z ciałem ks. Wali zostanie przewieziona do Kałkowa. Tam o godz. 15:00 rozpocznie się czuwanie z koronką do Bożego Miłosierdzia. Po nim będzie czas na modlitwę indywidualną połączoną z programem słowno-muzycznym. O godz. 20:00 przewidziano mszę świętą, po której do godz. 23:00 trwać będzie czuwanie. Będzie ono kontynuowane od godz. 7:00 w sobotę.

W sobotę, 6 czerwca. przed 11:00 ciało zmarłego przeniesione zostanie do ołtarza polowego, gdzie odprawiona zostanie msza pogrzebowa. Po Eucharystii ciało zostanie złożone w dolnym kościele w Kałkowie.

Ogromnym marzeniem zmarłego była budowa ogólnopolskiego domu dla głuchoniemych, której nie zdążył dokończyć. Przewodnicząca Fundacji imienia ks. Czesława Wali i cały jej Zarząd zwracają się z apelem do wszystkich uczestników uroczystości pogrzebowych tego niezwykłego kapłana, by zamiast kwiatków składanych na Jego grobie przeznaczyć te pieniądze na rzecz fundacji, która zamierza przy pomocy nas wszystkich ukończyć rozpoczęte przez księdza infułata dzieło. Konto fundacji : Fundacja imienia ks. Czesława Wali, ul. Piaskowa 11A, 37-420 Rudnik nad Sanem. Darowizny  Bank Pekao SA 48 1240 2760 1111 0010 86324130

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *