Kino w ?browarze? na 160 miejsc

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim dokonano zmian w uchwale budżetowej. Jedna z nich daje zielone światło na przystosowanie największej sali Ostrowieckiego Browaru Kultury pod potrzeby projekcji filmowych. To właśnie w tą lokalizację przeniesie się ostrowieckie kino na czas remontu budynku Zakładowego Domu Kultury. Na ten cel przekazano 450 tys. zł.

Otwarcie ofert na remont budynku kina ?Etiuda? zaplanowano na ten tydzień, ale nie wiadomo, czy ostatecznie do tego dojdzie, bowiem kilka firm, które chce wystartować w przetargu zaproponowało, z uwagi na szeroki zakres prac, aby do końca czerwca przedłużyć czas składania ofert. Początkowo mówiono o tym, że wszelkie prace mają potrwać dwa lata, teraz jednak częściej pojawiają się dwuipółroczne, a nawet trzyletnie terminy.

– Czeka nas przebudowa największej sali Ostrowieckiego Browaru Kultury- mówi prezydent Jarosław Gorczyński. Mieliśmy dwie propozycje rozwiązania zlokalizowania tu widowni. Jedną z widownią stałą, a drugą ruchomą. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na pierwszy wariant. Powstanie tu sala na około 160 komfortowych miejsc siedzących.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *