10 czerwca – wielkie swięto polskiego boksu olimpijskiego. Pięściarze KSZO włączają się w akcję bicia rekordu Polski

– Pokażmy jak liczna i silna jest drużyna polskiego pięściarstwa olimpijskiego. W środę, 10 czerwca o godz. 17, w Ogólnopolskim Dniu Boksu Olimpijskiego, pod hasłem Suzuki Boxing Challenge, podjęta zostanie próba ustanowienia rekordu Polski w treningu online ? mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.
Trening odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom. Link do wideokonferencji zostanie udostępniony na Facebook-owej grupie wraz ze szczegółowymi instrukcjami dołączenia do treningu.
-Oczywiście, odpowiedzieliśmy na apel prezesa Grzegorza Nowaczka i pięściarze KSZO czynnie włączą się w trening ? mówi wiceprezes KSZO ds. boksu oraz wiceprezes PZP, Łukasz Dybiec. ?Nasi zawodnicy trenują już długo i czekają na nowy terminarz zawodów, w tym tych mistrzowskich, by przygotować na nie jak najlepszą formę.
Boks olimpijski powraca w czasie pandemii koronawirusa, która na wiele tygodni wstrzymała organizację treningów, zgrupowań i turniejów. Za niecałe 2 dni zawodniczki i zawodnicy, w różnym wieku, z całego kraju wezmą udział w wyjątkowych obchodach pięściarskiego święta.


– Wielkimi krokami zbliża się nasze święto – Ogólnopolski Dzień Boksu Olimpijskiego. Jak co roku zachęcam do czynnego udziału poprzez organizację treningów pokazowych, medialnych oraz plenerowych. Jednocześnie w tym roku, mając na uwadze panującą sytuacją spowodowaną koronawirusem, mamy dla was coś zupełnie nowatorskiego i oryginalnego ? powiedział szef PZB.
Grzegorz Nowaczek wyjaśnia, że z inicjatywy Akademii Walki prowadzonej przez Sebastiana i Pawła Skrzeczów, 10 czerwca pod hasłem Suzuki Boxing Challenge podjęta zostanie w Warszawie próba ustanowienia rekordu Polski w liczbie osób uczestniczących w treningu online. Zajęcia poprowadzą m.in. szkoleniowcy reprezentacji Polski, a razem z nimi trenować będzie cała bokserska Polska.

– Pokażmy jak liczna i silna jest drużyna polskiego pięściarstwa olimpijskiego. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w projekcie łączącym biało-czerwone pięściarstwo.
Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu, objęła patronat nad tym wyjątkowym świętem polskiego pięściarstwa.
-10 czerwca cała pięściarska rodzina będzie razem trenowała w każdym zakątku naszego kraju. Tego dnia – pod hasłem Suzuki Boxing Challenge ? podejmiemy próbę ustanowienia rekordu Polski w treningu online. Zapraszamy wszystkich chętnych ? mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.
Zawodniczki i zawodnicy, trenerzy, działacze, kibice, sympatycy boksu i wszyscy chętni mogą dołączyć do grupy Suzuki Boxing Challenge na portalu społecznościowym.
– Już po kilku dniach nasza grupa liczyła ponad 1000 osób, a mamy nadzieję, że we wspólnym treningu bokserskim weźmie udział kilka tysięcy ludzi. Już jest z nami wiele klubów i pięściarzy, na czele z reprezentantami Polski ? powiedział Grzegorz Nowaczek.

Ogólnopolski Dzień Boksu Olimpijskiego, który przypada na 10 czerwca, to znakomita inicjatywa Polskiego Związku Bokserskiego i jego prezesa Grzegorza Nowaczka ? mówi Damian Jonak, brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów w 2001 roku oraz były Mistrz Polski Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców oraz brązowy medalista MP Seniorów. – Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy, że polski boks olimpijski będzie świętował w ten sposób, poprzez zachęcanie do wspólnego trenowania. To bardzo fajny pomysł na propagowanie pięściarstwa. Boks to piękny sport, aktywność fi zyczna ? dla wszystkich i w każdym wieku, od 5 do 105 lat. I nie chodzi o samą walkę, bo nie każdy musi toczyć pojedynki, nie każdy musi nawet sparować, dla wielu wystarczy, że przyjdą do sekcji i zadbają o swoją sylwetkę, o zdrowie, o wydolność, koordynację ruchową itd. Ale moim zdaniem każdy zawodnik, który lubi sporty walki, powinien spróbować boksu, o którym zwykło się mówić szermierka na pięści ? powiedział Damian Jonak, wychowanek Szombierek Bytom, który boksował też w klubach: Imex Jastrzębie i Walka Zabrze.
– Swego czasu wraz z innymi bokserami z Bytomia i trenerami Markiem Okroskowiczem i Marianem Łagockim, czyli moimi pierwszymi szkoleniowcami w karierze, prowadziliśmy w śląskich szkołach lekcje sportowo-edukacyjne. Już wtedy tłumaczyliśmy uczniom, jak ważne jest wychowanie fizyczne. Właśnie w-f jest podstawą w każdej dyscyplinie sportu, od tego się zaczyna. Tak zaczynają bokserzy, pływacy, lekkoatleci itd. Już wtedy opowiadaliśmy dzieciom i młodzieży o zaletach pięściarstwa i ogólnie sportu, o kształtowaniu charakteru itp. Na długo przed rozpoczęciem akcji ?Stop przeciwko zwolnieniem z w-f? my już prowadziliśmy takie cenne
działania i jestem z tego dumny ? podkreślił Damian Jonak, który w boksie olimpijskim stoczył 168 walk i wygrał z nich aż 153.
Damian Jonak jest wielokrotnym reprezentantem Polski, wystąpił m.in. w Mistrzostwach Świata Juniorów oraz Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów. Boksował w seniorskiej kadrze narodowej biało-czerwonych. Później odnosił zwycięstwa na ringach zawodowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *