Piłkarski lipiec pod znakiem meczów pucharowych i sparingowych

Jak już informowaliśmy, Wydział Gier Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach ? po konsultacjach z klubami ? poinformował, że dokończenie i rozstrzygnięcie rozgrywek Totolotek Puchar Polski na szczeblu ŚZPN w sezonie 2019/2020 nastąpi w lipcu. Piłkarze KSZO w rozgrywkach pucharowych stoczą w weekend 4/5 lipca ćwierćfinałowy mecz okręgowego Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim z Granatem Skarżysko-Kamienna. Mecz rozegrany zostanie na stadionie Granatu.

Przypomnijmy, że piłkarze KP KSZO 1929 do 26 czerwca włącznie przebywać mieli na urlopach. Pierwszy trening trener Marcin Sasal zaplanował na 29 czerwca, ale jak nas poinformował jego asystent Bartosz Grzelak okres urlopowy piłkarzy zostanie skrócony o tydzień.

Udział w rozgrywkach Pucharu Polski może spowodować, że lipiec będzie niezwykle gorący dla podopiecznych trenera Marcina Sasala, który ustalił terminy spotkań sparingowych przed nowym sezonem i niewykluczone, że wraz z awansem mecze w Pucharze Polski będą się pokrywały. Przecież w dniu meczu pucharowego w Skarżysku mieliśmy na własnym boisku zagrać, 4 lipca, z Pilicą Białobrzegi, a ponadto 18 lipca z Wieczystą Kraków, 1 sierpnia z RKS Radomsko i 8 sierpnia z Ursusem Warszawa. Z kolei na wyjazdach zagramy 11 lipca z Motorem Lublin i 25 lipca z Hutnikiem Kraków.

Na razie nowym nabytkiem pomarańczowo-czarnych został 20-letni Bartosz Szydłowski, który ostatnio występował w czwartoligowym Starze Starachowice.

Coraz częściej mówi się, że początek rozgrywek w III lidze nastąpi nie jak planowano 16 sierpnia, ale dopiero w trzeciej dekadzie sierpnia. Otóż, trzecioligowcy muszą poczekać na spadkowiczów z II ligi. Na dziś, w sezonie 2020/2021 w IV grupie III ligi prawo gry w nowym sezonie ma 20 zespołów ? 16 dotychczasowych III-ligowców ?Wólczanka Wólka Pełkińska, Korona II Kielce, Siarka Tarnobrzeg, Wisła Puławy, Stal Kraśnik, Avia Świdnik, Podhale Nowy Targ, Wisłoka Dębica, Wisła Sandomierz, Sokół Sieniawa, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Hetman Zamość, Orlęta Radzyń Podlaski, Jutrzenka Giebułtów, Chełmianka Chełm, Podlasie Biała Podlaska, czterej beniaminkowie ? ŁKS Łagów z IV ligi świętokrzyskiej, MKS Lewart Lubartów z IV ligi lubelskiej, Unia Tarnów lub Cracovia II (zdecyduje mecz barażowy) z małopolskiej IV ligi oraz KS Wiązownica z IV ligi podkarpackiej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *