Nasza Kasia w hicie Netflixa!

Aktorka Katarzyna Zielińska Jaworska z Ostrowca Świętokrzyskiego wystąpiła w prezentowanym od piątku serialu Netflixa ?W głębi lasu?.
Jest to adaptacja słynnego thrillera autorstwa Harlana Cobena. To historia pełna tajemnic, a ich rozwiązania poszukują Grzegorz Damięcki i Hubert Miłkowski oraz Agnieszka Grochowska i wspomniana Katarzyna Zielińska Jaworska. Na kadrach z serialu można zobaczyć również Adama Ferencego.


– Osadzenie bohaterów w dwóch wymiarach czasowych: 2019 oraz 1994 roku to fantastyczna gra obrazów, wspomnień głównych bohaterów i zarazem, według mnie ?majstersztyk? samego autora Harlana Cobena- uważa Katarzyna Zielińska Jaworska. Tak piękne obrazy nie powstałyby, gdyby nie obecność zdjęć Pawła Flisa. Kadry wciągają w doskonale przemyślaną dramaturgię serialu prowadzoną przez dwóch cenionych przeze mnie polskich reżyserów: Leszka Dawida i Pawła Konopkę. Chcę również powiedzieć, że jestem szczęśliwa, że mogłam wcielić się w rolę Izy Mostowicz u boku fantastycznych aktorów, z tak doskonale dobraną ekipą filmową w produkcji Netfl ixa, co jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem.
Zdaniem aktorki, rola pani asesor była dla niej ciekawym wyzwaniem.


– Dziękuję za zaufanie reżyserów co do moich umiejętności aktorskich – mówi Katarzyna Zielińska Jaworska. Kiedy zadzwonił telefon od mojego agenta z wiadomością, że dostałam tę rolę, z początku nie mogłam uwierzyć. Wtedy usłyszałam, że wszyscy decydujący o obsadzie po obejrzeniu castingu ze mną nie mieli wątpliwości, że tę postać mogę zagrać tylko ja. Od tego momentu poczułam lekki lęk, czy sprostam oczekiwaniom tak wielkiej produkcji. Szybko przypomniałam sobie, jak wielkim zaufaniem darzę reżyserów Leszka Dawida, w którego filmie ?Jesteś Bogiem? miałam zaszczyt zagrać i Bartosza Konopki, z którym też wcześniej spotkałam się na planie zdjęciowym. Chłonęłam na planie wszelkie uwagi, sugestie nie tylko reżyserów, ale też Grzegorza Damięckiego. Czasami śmiał się, że jak będę miała dosyć jego uwag, to żeby powiedzieć stop. Nie traktowałam tego jako uwagi, a jako dodatkową perspektywę, z której mogłam czerpać inspiracje. Warto być otwartym na pomysły.
Głównym bohaterem serialu ?W głebi lasu? jest warszawski prokurator Paweł Kopiński, którego siostra zaginęła bez śladu podczas obozu letniego w 1994 roku. Mimo upływu 25 lat, mężczyzna wciąż nie pogodził się ze stratą. Poznamy też Laurę Goldsztajn, wykładowczynię uniwersytecką, która towarzyszyła Pawłowi w noc, gdy zniknęła jego siostra. Niespodziewane odkrycie ciała chłopca, którego śmierć wydaje się powiązana z zaginięciem siostry Pawła, zwiastuje prawdziwy przełom w śledztwie. Na jaw zaczynają jednak wychodzić głęboko skrywane tajemnice.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Nasza Kasia w hicie Netflixa!

  • 15 czerwca 2020 at 19:10
    Permalink

    A dlaczego na Wikipedii i Filmweb miejsce urodzenia jest Warszawa, a nie Ostrowiec????

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *