Netto przejmuje Tesco (wideo)

Salling Group, spółka macierzysta Netto Polska, porozumiała się  z Tesco Polska w sprawie przejęcia całości działalności spółki  ? w tym jej sklepów i magazynów.

Salling Group, duńska grupa detaliczna, będąca właścicielem Netto Polska, zawarła umowę z brytyjskim detalistą Tesco w sprawie przejęcia polskiej działalności.

Transakcja obejmuje przejęcie przez Salling Group 301 sklepów i dwóch magazynów. W ramach umowy około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group.

Netto Polska prowadzi obecnie 386 sklepów, a zawarta dzisiaj umowa ma strategiczną wartość dla rozwoju biznesu, gdyż pozwoli Netto w pełni wykorzystać sprawdzoną koncepcję 3.0 na całym polskim rynku.

Janusz Stroka, prezes Netto Polska, z entuzjazmem odnosi się do perspektywy wprowadzenia konceptu Netto w całym kraju:  ? Konsolidując obie sieci handlowe na rozwojowym rynku, robimy znaczący krok w realizacji strategii całej naszej grupy, stając się jednym z czołowych graczy na jednym z największych rynków w Europie ? mówi prezes Stroka.

Salling Group planuje przekształcić nabyte sklepy Tesco w Netto 3.0 nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Do tego czasu będą one działały pod szyldem Tesco. Szczegółowy plan dla każdego sklepu zostanie opracowany w najbliższych miesiącach.
? Polskie produkty i lokalni dostawcy stanowią integralną część naszej przyszłej oferty ? dodaje Janusz Stroka. – Transakcja stwarza ogromne możliwości rozwoju zarówno naszym pracownikom, jak i naszym partnerom biznesowym. Chcemy kontynuować współpracę z naszymi najlepszymi dostawcami i partnerami, aby wspólnie dostarczać klientom wartość, jakiej oczekują i z jakiej jesteśmy znani. Jestem przekonany, że wraz z naszymi nowymi współpracownikami zapewnimy polskim klientom bezkonkurencyjną ofertę, atrakcyjny stosunek jakości do ceny i wspaniałe doświadczenie zakupowe w nadchodzących latach.

Wartość transakcji jest równa Enterprise Value (EV) w wysokości 900 mln zł. Transakcja musi zostać zweryfikowana i zatwierdzona przez urzędy regulacyjne. Jej sfinalizowanie spodziewane jest w czwartym kwartale 2020 roku.

Netto Polska zatrudnia ok. 5,5 tys. pracowników. Pierwszy sklep Netto w Polsce został otwarty w 1995 roku w Szczecinie, gdzie Netto Polska ma swoją siedzibę. W Niemczech, Danii i Polsce Netto prowadzi prawie 1250 sklepów.

Salling Group posiada prawie 200 supermarketów, hipermarketów, domów towarowych, restauracji i sklepów internetowych w rodzimej Danii. Roczny obrót detalisty wynosi 34 000 milionów złotych.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Netto przejmuje Tesco (wideo)

 • 18 czerwca 2020 at 12:52
  Permalink

  Szkoda że znikł w Ostrowcu sklep quasi delikatesowy,jakim było TESCO w swych pierwszych latach działalności ale bardzo dobrze,że znika dziadowski sklep jakim jest TESCO dziś. Obyśmy mieli w mieście taką placówkę handlową jak miniMal czy kiedyś TESCO czyli dostęp do artykułów lepszej jakości po niewygórowanych cenach – Biedronek i Lidli jest ci tu pod dostatkiem.

  Reply
 • 18 czerwca 2020 at 19:44
  Permalink

  Tesco w Polsce to przede wszystkim sklepy z dobrej klasy artykułami w dużej mierze importowanymi do Polski,zwłaszcza z Commonwealth’u.Tak było jeszcze do 2010 roku a potem totalnie nietrafiona decyzja zaopatrywania się u naszych rodzimych producentów i dostawców powodująca pojawienie się tych samych towarów co w Biedronkach a więc dużo niższa jakość za niższą cenę.
  Sprawdza się kaczystowski program wyprowadzania z Polski zagranicznych sprzedawców i inwestorów. Gdy tego nie zastopujemy i PiS będzie rządzić dalej ,czekają nas zapomniane już czasy peerelowskiego handlu badziewiem a po lepsze artykuły znów będziemy jeździć na Zachód ; o ile będą nas tam wpuszczać…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *