Właściwie realizowana dezynfekcja ulic

Sytuacja związana z koronawirusem zwróciła większą uwagę na znaczenie zachowania właściwego poziomu higieny w przestrzeni publicznej. W ramach sprzątania ulic pod uwagę brane jest nie tylko mechaniczne mycie nawierzchni dróg czy zamiatanie piachu, liści, ale również codzienne dezynfekowanie powierzchni.

Sytuacja związana z koronawirusem zwróciła większą uwagę na znaczenie zachowania właściwego poziomu higieny w przestrzeni publicznej. W ramach sprzątania ulic pod uwagę brane jest nie tylko mechaniczne mycie nawierzchni dróg czy zamiatanie piachu, liści, ale również codzienne dezynfekowanie powierzchni.

Zmniejszanie zagrożeń epidemiologicznych

Ograniczenie zagrożeń związanych z rozprzestrzenianiem się różnych wirusów może być uzyskane poprzez regularne dezynfekowanie poręczy w miejscach publicznych. Realizowane jest również dezynfekowanie ulic oraz chodników, gdzie większe bezpieczeństwo realizowania takich działań mogą zapewnić zamiatarki uliczne. Pozwalają one ograniczyć ilość ludzi, którzy zajmują się realizowaniem prac zamiatania. Ogranicza się również kontakt ludzi z zanieczyszczeniami, co w przypadku zagrożeń epidemiologicznych ma duże znaczenie.

Nie bez znaczenia w kontekście używania zamiatarek jest również możliwość zwiększenia efektywności realizowanych działań przy sprzątaniu chodników. Szczególnie urządzenia spalinowe mogą efektywniej realizować usuwanie brudu, a nawet niewielkich zanieczyszczeń. Na rynku zamiatarek można wyróżnić te przeznaczone do:

  • zamiatania kostki brukowej,
  • zamiatania asfaltowych chodników,
  • zamiatania w ogrodach.

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu zamiatarek?

Jeśli zamiatarka do sprzątania ulic ma zapewnić efektywną pracę niezbędne jest zwrócenie uwagi na jej parametry. Wytrzymałość szczotki jest parametrem, który będzie decydować o jej trwałości. W tym względzie w najlepszych modelach zamiatarek Tuchel można korzystać ze szczotek, które są w stanie wytrzymać duże ilości intensywnej pracy. Pozwala to realizować czyszczenie wielu powierzchni bez konieczności dokonywania wymiany szczotek.

Nie bez znaczenia jest branie pod uwagę dostępności do części zamiennych oraz eksploatacyjnych. Przy zamiatarkach używanych do czyszczenia powierzchni również w trudnych warunkach czy do regularnego, codziennego czyszczenia przestrzeni miejskich, dobrze jest gdy producent oferuje łatwy dostęp do części zamiennych. W ten sposób w przypadku wystąpienia uszkodzenia elementu zamiatarki można skrócić czas, w którym nie będzie mogła być ona użytkowana. Możliwość szybkiego pozyskania części zamiennej znacznie skraca czas przestoju maszyny.

Nowa generacja zamiatarek

Najnowsze modele zamiatarek oferują między innymi dodatkowe elementy chroniące szczotki. W modelu Tuchel Profi 660 stosowna jest specjalne stopa podporowa. Ma ona za zadanie zabezpieczyć szczotkę, co oczywiście bezpośrednio przekłada się na jej większą żywotność. Natomiast konstrukcja szczotki w postaci struktury plastra miodu ma za zadanie zwiększyć efektywność realizowanego czyszczenia powierzchni.

W poszukiwaniu wygody użytkowania zamiatarek producenci decydują się na stosowanie rozwiązań, które mają ułatwić zmiany trybu pracy. W modelu Profi 660 zastosowano hydrauliczny system zmiany sposobu poruszania się zamiatarki pomiędzy jazdą swobodną, a zbieraniem brudu. Dodatkowo zamiatarka komunalna może być wyposażona w kolektor zanieczyszczeń. W ramach obsługi kolektora można używać również hydraulicznego systemu opróżniania pojemnika na zanieczyszczenia. Hydrauliczne elementy zastosowane są również do regulacji bocznej zamiatarki.

Zamiatarka Profi 660 zapewnia możliwość realizowania różnych prac sprzątających. Maszyna jest w stanie zapewnić zgarniania liści, jak też wykorzystanie zamiatarki bocznej, które pozwala zamiatać okolice krawężników przy czyszczeniu dróg rowerowych czy ulic. W ten sposób prace oczyszczania miasta mogą być realizowane w sposób znacznie bardziej efektywny przy wykorzystaniu jednej maszyny.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Właściwie realizowana dezynfekcja ulic

  • 29 sierpnia 2020 at 21:46
    Permalink

    Ło, fajne, chcial bym miec taka w doomuuu… -Ale niezapominajmy ze: Nic naprawde nic nie pomoze jesli ty… ,nic nie zastapi pana Juzia. Chyba ze jego syn Franio. Niezapominajmy ze wirusy na poreczach znajduja sie zwykle przy schodach, a schody dosc czesto na klatkach schodowych, Zadko kiedy chodzimy po ulicach na czworakach, Zadziej wiec dotykamy ulic, czy chodnikow, nie liczac obuwia, czy bosostopia, nizli poreczy i scian na klatkach chodowych, chyba ze znajdziemy zete, to nie dosc ze najpierw przydepniemy ja, to jeszcze trza ja w koncu podniesc, a wirusy wtedy? No bratku mamy Cie, tylko nie proboj myc rak…a i tak przyczaja sie w kieszeni. Wracajac do sedna, sprobojcie taka zamiatarka przejechac sie po schodach. Powieszchnia klatek schodowych, scian i poreczy jest nie mniejsza niz powieszchnia chdnikow, ..jak by sie tak zastanowic. A nawet jest czesiej chyba uczeszczana. ( np. na chodniku, mozna sobie splunac gdzies na trawnik (jesli nikt nie widzi), a na schodach? ..czasem polknac nie mozna, a i splunac nie wypada). Tu z pomoca przychodza chusteczki, noś ze soba zawsze chusteczki. ( i nie zapominajcie ze mozecie miec zalozona maseczke)(pamietacie ten stary numer z kalesonami). Znowu odbiegam od tematu, a macie taka machinke co jezdzi po schodach i myje lamperie? I nie budzi niemowlat, lub pracownikow trzeciej zmiany? jesli nie? Chyba warto rozwazyc podwyzke dla pana Juzia, jego zony i oczywiscie Frania. Ale ulice machinką jak najbardziej, rowerzysci beda mogli jezdzic blizek kraweznika, co nieco usprawni ruch na drogach. Nie wyobrazam sobie zeby pan Juzio dymal np. z Ostrowca do Kunowa i obmiatal krawezniki. Umowmy sie w ogole, tak w ogole utrymanie porzadku ,w senie czysosci naszego otoczenia, ma sens. W tym innym znaczeniu utrzymanie porzadku tez. Ale nie zalecam brania przykladow z Bialorusi, swoich mamy dostatek w naszej histori. Pamietajcie – cztstosć, nigdy czystki.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *