Właściwie realizowana dezynfekcja ulic

Sytuacja związana z koronawirusem zwróciła większą uwagę na znaczenie zachowania właściwego poziomu higieny w przestrzeni publicznej. W ramach sprzątania ulic pod uwagę brane jest nie tylko mechaniczne mycie nawierzchni dróg czy zamiatanie piachu, liści, ale również codzienne dezynfekowanie powierzchni.

Sytuacja związana z koronawirusem zwróciła większą uwagę na znaczenie zachowania właściwego poziomu higieny w przestrzeni publicznej. W ramach sprzątania ulic pod uwagę brane jest nie tylko mechaniczne mycie nawierzchni dróg czy zamiatanie piachu, liści, ale również codzienne dezynfekowanie powierzchni.

Zmniejszanie zagrożeń epidemiologicznych

Ograniczenie zagrożeń związanych z rozprzestrzenianiem się różnych wirusów może być uzyskane poprzez regularne dezynfekowanie poręczy w miejscach publicznych. Realizowane jest również dezynfekowanie ulic oraz chodników, gdzie większe bezpieczeństwo realizowania takich działań mogą zapewnić zamiatarki uliczne. Pozwalają one ograniczyć ilość ludzi, którzy zajmują się realizowaniem prac zamiatania. Ogranicza się również kontakt ludzi z zanieczyszczeniami, co w przypadku zagrożeń epidemiologicznych ma duże znaczenie.

Nie bez znaczenia w kontekście używania zamiatarek jest również możliwość zwiększenia efektywności realizowanych działań przy sprzątaniu chodników. Szczególnie urządzenia spalinowe mogą efektywniej realizować usuwanie brudu, a nawet niewielkich zanieczyszczeń. Na rynku zamiatarek można wyróżnić te przeznaczone do:

  • zamiatania kostki brukowej,
  • zamiatania asfaltowych chodników,
  • zamiatania w ogrodach.

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu zamiatarek?

Jeśli zamiatarka do sprzątania ulic ma zapewnić efektywną pracę niezbędne jest zwrócenie uwagi na jej parametry. Wytrzymałość szczotki jest parametrem, który będzie decydować o jej trwałości. W tym względzie w najlepszych modelach zamiatarek Tuchel można korzystać ze szczotek, które są w stanie wytrzymać duże ilości intensywnej pracy. Pozwala to realizować czyszczenie wielu powierzchni bez konieczności dokonywania wymiany szczotek.

Nie bez znaczenia jest branie pod uwagę dostępności do części zamiennych oraz eksploatacyjnych. Przy zamiatarkach używanych do czyszczenia powierzchni również w trudnych warunkach czy do regularnego, codziennego czyszczenia przestrzeni miejskich, dobrze jest gdy producent oferuje łatwy dostęp do części zamiennych. W ten sposób w przypadku wystąpienia uszkodzenia elementu zamiatarki można skrócić czas, w którym nie będzie mogła być ona użytkowana. Możliwość szybkiego pozyskania części zamiennej znacznie skraca czas przestoju maszyny.

Nowa generacja zamiatarek

Najnowsze modele zamiatarek oferują między innymi dodatkowe elementy chroniące szczotki. W modelu Tuchel Profi 660 stosowna jest specjalne stopa podporowa. Ma ona za zadanie zabezpieczyć szczotkę, co oczywiście bezpośrednio przekłada się na jej większą żywotność. Natomiast konstrukcja szczotki w postaci struktury plastra miodu ma za zadanie zwiększyć efektywność realizowanego czyszczenia powierzchni.

W poszukiwaniu wygody użytkowania zamiatarek producenci decydują się na stosowanie rozwiązań, które mają ułatwić zmiany trybu pracy. W modelu Profi 660 zastosowano hydrauliczny system zmiany sposobu poruszania się zamiatarki pomiędzy jazdą swobodną, a zbieraniem brudu. Dodatkowo zamiatarka komunalna może być wyposażona w kolektor zanieczyszczeń. W ramach obsługi kolektora można używać również hydraulicznego systemu opróżniania pojemnika na zanieczyszczenia. Hydrauliczne elementy zastosowane są również do regulacji bocznej zamiatarki.

Zamiatarka Profi 660 zapewnia możliwość realizowania różnych prac sprzątających. Maszyna jest w stanie zapewnić zgarniania liści, jak też wykorzystanie zamiatarki bocznej, które pozwala zamiatać okolice krawężników przy czyszczeniu dróg rowerowych czy ulic. W ten sposób prace oczyszczania miasta mogą być realizowane w sposób znacznie bardziej efektywny przy wykorzystaniu jednej maszyny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *