Śladami żydowskiego Ostrowca

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza w najbliższą niedzielę 28 czerwca (początek godz.11) na edukacyjny spacer dotyczący żydowskiej przeszłości Ostrowca Świętokrzyskiego.
Przypomnijmy, że ideą ?Spacerownika po mieście? jest odkrycie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często zapomnianych faktów z jego historii a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń.
Spacer rozpoczynamy pod Pomnikiem Żydów Ostrowieckich przy ul. Starokunowskiej, a kończymy w Rynku. Po drodze zatrzymujemy się m.in. w miejscu po synagodze, w dawnej dzielnicy żydowskiej czy na kirkucie. Przewodnik przybliża dawny wygląd i funkcję danej lokalizacji oraz prezentuje sylwetki ważnych ostrowieckich obywateli pochodzenia żydowskiego. Opisy wzbogacone są o unikatowe zdjęciach prezentowe na planszach. Każdy z uczestników na zakończenie spaceru otrzyma folder z najważniejszymi informacjami. Czas trwania spaceru to około dwie godziny. Spacer prowadzi Wojtek Mazan ? fotograf, kurator, aktywista, patriota lokalny. Pracownik BWA Ostrowiec. Autor książki fotografi cznej ?Szmul Muszkies. Fotograf profesjonalny? i bloga ?Żydowski Ostrowiec? www.zydowskiostrowiec.blogspot.com.
Koszt uczestnictwa w spacerze: 5 zł/osoba. Rezerwacja spaceru w innym terminie dla grup zorganizowanych (min. 5 osób): tel.: + 48 41 263 20 48, e-mail: promocja@bwa.ostrowiec.pl

fot. „Synagoga” – Tadeusz Rekwirowicz, 1937 rok

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *