Łukasz Dąbrowski w spektaklu ?Piękna Zośka nie żyje!?

Trwa prawdziwa ofensywa twórczości ostrowieckich aktorów. Tym razem spieszymy z informacją, że ostrowczanin Łukasz Dąbrowski występuje w wystawianym przez Tatr Współczesny w Krakowie spektaklu ?Piękna Zośka nie żyje?.

Krakowski Teatr Współczesny zapewnia nas, że uczestniczący w spektaklu widzowie będą próbowali odpowiedzieć na pytanie, kto stoi za morderstwem najsłynniejszej modelki przedwojennego Krakowa? Piękna Zośka była natchnieniem takich mistrzów jak Stachiewicz czy Kossak. Wiąże się z nią mrożąca krew w żyłach historia? Otóż, pewnego majowego dnia poszła na piechotę z Krakowa w kierunku Dłubnii. O godz. 14 widziano ją po raz ostatni. Zniknięcie Zośki odbiło się głośnym echem w całym Krakowie i wstrząsnęło jego elitami. Po kilku dniach policja zaczęła odnajdować krwawe ślady…

Uczestnicząc w spektaklu, niejako w 90 rocznicę tamtych wydarzeń, każdy z widzów może poczuć się niczym detektyw, próbujący rozwikłać kryminalną łamigłówkę. Jest 7 podejrzanych, odgrywanych przez 7 aktorów. Z każdym widz jest sam na sam i może wysłuchać jego wersji wydarzeń, próbując przy tym odtworzyć sobie wstrząsające wydarzenia. Aktorzy przedstawiają mroczny epizod kulturalnego Krakowa, a przy okazji zapoznają nas z historią miasta zawartą w kronikach policyjnych i obrazach największych polskich malarzy dwudziestolecia międzywojennego.

Spektakl dzięki swojej formie przewiduje jednoczesne przebywanie w tym samym pomieszczeniu jednego lub dwóch widzów i jednego aktora. Widz sam w trakcie trwania spektaklu przechodzi od pomieszczenia do pomieszczenia, poznając kolejne elementy fabuły. Forma ta, ubrana w kształt śledztwa kryminalnego, ma pomóc w dbaniu o bezpieczeństwo widza i artysty w dobie panującej epidemii. Teatr Współczesny realizując ten spektakl pragnie ułatwić teatromanom kontakt z żywym teatrem, mimo niesprzyjających ku temu warunków, z jednoczesnym zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Spektakl ?Piękna Zośka nie żyje!? został wyreżyserowany przez Jana Naturskiego. Z muzyką Maksymiliana Czarneckiego i scenografią Bartosza Jarzymowskiego przyciąga tłumy. W spektaklu trwającym około 45 min. oprócz naszego Łukasza Dąbrowskiego występują Katarzyna Gołąb, Paweł Brandys, Sabina Szarek, Anna Łakomy, Honorata Sokół i Szymon Grzybek.

fot. Teatr Współczesny w Krakowie

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *