Zdenerwował go ten pies od sąsiada…

W dniu 22 czerwca 2020 r. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kunowie zatrzymali 65?letniego mieszkańca gminy, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad psem.

-W dniu 21 czerwca 2020 r., ok. godz. 9, wędkarz łowiący ryby w rzece Świślina w gminie Kunów zauważył w wodzie psa. Ponieważ zwierzę nie reagowało na wołanie, wyciągnął je na brzeg. Wtedy okazało się że pies ma obrażenia głowy oraz krwawi z pyska. Dodatkowo pies miał na szyi ciasno zawiązaną smycz ?mówi B. Grubner z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wędkarz natychmiast powiadomił o zdarzeniu dyżurnego ostrowieckiej komendy. Pies został przewieziony do lecznicy, gdzie udzielono mu pomocy. Jak się okazało, nad zwierzęciem mógł znęcać się 65-latek. Człowiek ten w pierwszej chwili nie przyznał się do winy, jednak w trakcie przesłuchania wyjaśnił, że psa dostał od sąsiada i miał się nim zaopiekować. Jednak po jakimś czasie pies zaczął go denerwować i w minioną sobotę uderzył go kilkakrotnie w głowę, a potem wrzucił do rzeki.

W dniu 23 czerwca 2020 r. mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *