Na wakacje pociągiem. Od jutra połączenia z Sandomierzem i Buskiem

Jak co roku w czerwcu POLREGIO uruchamia dodatkowe składy do popularnych wśród turystów miejscowości. Dzięki sezonowym pociągom z wielu regionów kraju dojechać będzie można zarówno w góry, jak i nad morze czy nad jeziora. Przewoźnik na bieżąco monitoruje frekwencję w pociągach i odpowiednio dostosowuje ilość połączeń oraz pojemność składów kursujących na poszczególnych trasach. W nowych i zmodernizowanych składach POLREGIO wagony są klimatyzowane, znajdują się w nich także strefy przygotowane specjalnie dla najmłodszych pasażerów.

Rozpoczynają się wakacje, a więc okres zwiększonych wyjazdów wakacyjnych. W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, znacznie więcej osób niż zwykle zamierza spędzić urlop w kraju. Bez względu na to, czy planujemy krótszą, czy dłuższą podróż ? warto przygotować się na nią z wyprzedzeniem. Bilety na pociągi POLREGIO można kupić w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem Internetu, np. w systemie sprzedaży polregio.pl lub w bezpłatnej aplikacji mobilnej POLREGIO.

Gdzie nad morze?

Szerokie, zadbane plaże i strzeżone kąpieliska oraz świeże bogate w jod powietrze. Polskie wybrzeże jest jedyne w swoim rodzaju – można tu wypoczywać na przyjemnym piasku, spacerować licznymi promenadami i spróbować rozmaitych sportów wodnych. Na pasażerów udających się nad Bałtyk czeka w tym roku szereg ciekawych nadmorskich kierunków: Świnoujście, Kołobrzeg, Darłowo, Ustka, Łeba, a także unikatowy na mapie polskiego wybrzeża – półwysep Helski. Dzięki tegorocznym połączeniom kolejowym Polacy dotrą do kultowych miejscowości, takich jak Władysławowo, Chałupy, Jastarnia czy Hel. Trójmiasto to doskonała baza wypadowa w Bory Tucholskie (Czersk).

Mazury i Podlasie na dwóch kółkach

Dla osób, które od morskich fal wolą spokojne tafle jezior czy lasy, idealnym rozwiązaniem będzie odwiedzenie Warmii i Mazur (m.in. Giżycko, Pisz, Ełk, Ruciane Nida, Ostróda, Iława), barwnego i urokliwego Podlasia (Waliły, Hajnówka), obdarzonego niepowtarzalnymi walorami przyrodniczymi Roztocza (Zwierzyniec, Szczebrzeszyn, Susiec, Bełżec, Hrebenne) lub wielu innych przepięknych, często mniej obleganych zakątków Polski. Turyści podróżujący na wakacje pociągami POLREGIO mogą zabrać ze sobą rower. Dwukołowiec przyda się nie tylko po to, by dojechać z dworca do mniejszych malowniczych miejscowości, ale również będzie świetnym środkiem transportu podczas zwiedzania atrakcji.

Wakacje na południu Polski

Po długich tygodniach spędzonych w zamknięciu z powodu pandemii, wiele osób zatęskniło za pieszymi wędrówkami po górskich szlakach oraz za czasem spędzonym na łonie natury. W związku z tym w ofercie POLREGIO znajdziemy bardziej i mniej popularne kierunki górskie. To m.in. połączenia w Beskid Makowski (Maków Podhalański), Gorce (Rabka-Zdrój) na Podhale (Zakopane, Nowy Targ), Beskid Sądecki (Rytro, Piwniczna-Zdrój, Krynica-Zdrój) czy w Sudety (Szklarska Poręba) i Rudawy Janowickie (Janowice Wielkie). W rozkładzie jazdy znalazła się także malownicza trasa w Bieszczady (do słowackich Medzilaborzec przez Komańczę i Łupków). POLREGIO oferuje także pociągi superREGIO z Krakowa i Katowic do Zatora, gdzie znajduje się słynny park rozrywki Energylandia i połączenia z Katowic i Kielc do Buska-Zdroju.

POLREGIO zachęca do przeczytania ciekawych artykułów na blogu ?Zmysł podróżowania?, gdzie można znaleźć wiele inspiracji na małe i duże podróże po Polsce. POLREGIO w swojej ofercie posiada szereg atrakcyjnych ofert. Warto z nich skorzystać zwłaszcza, jeśli za 39 zł można podróżować po Polsce przez cały weekend.

Akcja ?Przywracamy dobre relacje?

Jak zorganizować wakacyjny wyjazd, by nie narażać zdrowia? Przewoźnik w ramach akcji ?Przywracamy dobre relacje? opracował trzy zasady bezpiecznej podróży:

  1. Sprawny zakup biletu. Bilety na pociągi POLREGIO warto kupić za pośrednictwem Internetu, np. w systemie sprzedaży polregio.pl i aplikacji mobilnej POLREGIO lub w wielu inny elektronicznych kanałach sprzedaży. Dokonując transakcji w kasach biletowych i u obsługi pociągu zachęcamy do korzystania z możliwości dokonywania płatności kartą.
  2. Zasłanianie ust oraz nosa. Wybierając się w podróż pociągiem POLREGIO należy pamiętać o zabraniu maseczki lub innej osłony na twarz. Prosimy o zasłanianie ust i nosa przez cały czas odbywania podróży, a także o częste mycie lub dezynfekcję rąk.
  3. Ograniczona liczba miejsc. W pociągach dostępna jest ograniczona liczba miejsc z uwagi na konieczność zachowania środków ostrożności. Informacje o limicie miejsc są umieszczane m.in. na drzwiach do pociągu.

Dalszy reżim sanitarny w pociągach POLREGIO

Ponadto we wszystkich pociągach POLREGIO znajdują się apteczki wyposażone w maseczki i rękawiczki. W ramach codziennego czyszczenia pociągów, jak i budynków, przewoźnik zleca dodatkowe dezynfekcje m.in. poręczy i klamek. Od początku pandemii obowiązuje samoczynne otwieranie drzwi bez konieczności użycia przycisku. Obsługa pociągów w dalszym ciągu ogranicza do niezbędnego minimum bezpośredni kontakt z podróżnymi poprzez kontrolę wzrokową dokumentów przewozu. Załoga została również przeszkolona na wypadek postępowania w przypadku podejrzenia wystąpienia choroby COVID-19 wśród pasażerów.

Aktualny rozkład jazdy POLREGIO dostępny jest w wyszukiwarce na stronie https://polregio.pl/pl/


Od jutra połączenia do Sandomierza przez Ostrowiec Świętokrzyski i Buska- Zdroju

W sobotę, 27 czerwca, na świętokrzyskie tory wracają pociągi kursujące na Ponidzie i do Królewskiego Miasta. Tegoroczna oferta różni się od tej z lat 2018 i 2019, ponieważ w tym roku proponujemy mieszkańcom województwa nie tylko wakacyjne połączenia weekendowo-turystyczne do Sandomierza, ale również codzienne połączenia regionalne na trasie Kielce ? Busko-Zdrój ? Kielce.

Uruchomienie pożądanych społecznie, codziennych połączeń do Buska-Zdroju było możliwe dzięki odzyskanej pracy eksploatacyjnej z tytułu koniecznej modyfikacji oferty na linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko-Kamienna ? Ostrowiec Świętokrzyski, wynikającej z prowadzonych zaawansowanych prac modernizacyjnych na w/w linii. Tym samym rozbudowa oferty połączeń do Buska-Zdroju nie wymagała zwiększenia środków w budżecie województwa i realizowana będzie w ramach ustalonych warunków obowiązującego kontraktu z operatorem kolejowym POLREGIO.
Uwzględniając powyższe, w okresie od 27 czerwca br. do końca obowiązywania obecnego rozkładu jazdy edycji 2019/2020, tj. do dnia 12 grudnia 2020 r. uruchomione zostają dwie pary połączeń kolejowych do Buska-Zdroju, kursujące według poniższego rozkładu jazdy:

KIELCE   ?   BUSKO-ZDRÓJ

odjazd    ?    przyjazd

11:03     ?     11:52

17:40     ?     18:30

BUSKO-ZDRÓJ   ?   KIELCE

odjazd    ?    przyjazd

12:05     ?    12:56

18:40     ?     19:31

Oferta rozkładu jazdy pociągów bazuje na zeszłorocznej edycji letniej, niemniej atrakcyjność aktualnej oferty podnosi uruchomienie bezpośredniego połączenia w relacji Katowice ? Włoszczowa ? Kielce ? Busko-Zdrój, wyjeżdżającego codziennie ze stolicy Śląska o godz. 8:25 i kończącego bieg w Busku-Zdroju o godz. 11:03.
Pociąg wyjeżdżający z Kielc będzie zatrzymywał się na przystankach kolejowych: Kielce Białogon, Kielce Słowik, Sitkówka Nowiny, Brzeziny (nowe zatrzymanie od tego roku!), Kije i Busko-Zdrój. Koszt biletu jednorazowego z Kielc do Buska-Zdroju w ofercie ?Bilet Świętokrzyski? wyniesie 6,60 zł., przy czym od powyższej ceny osobom uprawnionym przysługują również ulgi ustawowe.
Warto zaznaczyć, że pociągi kursujące po Ponidziu będą skomunikowane na stacji Kielce z pociągami kursującymi do/z Ostrowca Świętokrzyskiego, Skarżyska-Kamiennej, Krakowa, Olsztyna czy Lublina.
Również w najbliższy weekend wracają dobrze już znane wakacyjne, weekendowe połączenia kolejowe w relacji Kielce ? Sandomierz ? Kielce, które wzorem lat ubiegłych kursować będą w terminie 27 czerwca ? 27 września br. Pociąg do Sandomierza kursować będzie w soboty, niedziele i święta, zgodnie z rozkładem jazdy:

KIELCE   ?   SANDOMIERZ

odjazd    ?    przyjazd

07:19     ?     10:01

SANDOMIERZ   ?   KIELCE

odjazd    ?    przyjazd

18:03     ?    20:27

Cena biletu na przejazd pociągiem w relacji Kielce ? Sandomierz wynosi 15,80 zł.
Do obsługi sezonowych pociągów udostępniane są nowoczesne pojazdy kolejowe z wygodnymi fotelami, posiadające klimatyzację oraz dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, dużych bagaży i rowerów.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Na wakacje pociągiem. Od jutra połączenia z Sandomierzem i Buskiem

  • 28 czerwca 2020 at 02:44
    Permalink

    Co z dworcem, za chwilę tylko spychacz zamówić bo nie będzie co remontować

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *