Wychowanek KSZO  zwyciężył na Gali Suzuki Boxing Night II. Mateusz Masternak wysoko pokonał Serhiya Radchenkę

Suzuki Motor Poland i Polski Związek Bokserski zorganizowały w piątkowy wieczór pięściarskie widowisko w Kieleckim Centrum Kultury w formule Suzuki Boxing Night II. W drugiej edycji gali Suzuki Boxing Night zobaczyliśmy walkę wieczoru, w której w ośmiorundowej walce towarzyskiej, nie zaliczanej do rekordów obu pięściarzy, Mateusz Masternak wysoko i jednogłośnie na punkty pokonał Ukraińca, Serhiya Radchenkę.

Dobrze operujący lewym prostym ?Master? wyraźnie górował nad ukraińskim rywalem. Bił seriami i w wielu płaszczyznach. W 4. rundzie, po ciosie na wątrobę, Radchenko był liczony. Mateusz był bliski zakończenia walki w 6. rundzie, ale brakło mu czasu, by zadać decydujący cios. W sumie odniósł efektowne zwycięstwo i musi odpowiedzieć sam na sobie na pytanie, czy zdecyduje się na walki w formule olimpijskiej, czy zawodowej?

W Kielcach wystąpiło kilkoro kadrowiczów z Suzuki Top Team. To wyselekcjonowana grupa zawodniczek i zawodników, która jest objęta systemem stypendialnym przez Suzuki Motor Poland. I tak, Sandra Drabik pokonała 3:0 Angelikę Krysztoforską (51 kg), Sandra Kruk wypunktowała 3:0 Kingę Szlachcic (57 kg), a Karolina Koszewska w takim samym stosunku zwyciężyła w pojedynku z Elżbietą Wójcik.

W walkach mężczyzn Damian Durkacz (63 kg) pokonał 3:0 Michala Takacsa, Łukasz Zyguła (69 kg) pokonał stosunkiem głosów 2:1 Michała Jarlińskiego. W pojedynku pięściarzy kieleckiego Rushha Bartosz Gołębiewski (75 kg) zwyciężył 3:0 Daniela Adamca. W kategorii wagowej do 81 kg Mateusz Goiński wziął rewanż za finał mistrzostw Polski i pokonał Sebastiana Wiktorzaka. W wadze superciężkiej Oskar Safaryan (+91 kg) stosunkiem głosów 2:1 zwyciężył Adama Kulika.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja Suzuki Boxing Night miała miejsce w 2019 roku w Warszawie. Wtedy w towarzyskim meczu Polska pokonała Bułgarię 10:6.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *