Nietrzeźwy i dwaj piraci, czyli weekend za kierownicą

41-letni ostrowczanin, kierując oplem miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Dwaj inni kierowcy stracili prawo jazdy, bo byli zbyt szybcy.

W dniu 28 czerwca 2020 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Czystej, będący po służbie dwaj funkcjonariusze ostrowieckiej drogówki zatrzymali 41-letniego kierowcę opla, który podczas manewru cofania uderzył w ogrodzenie.

-Policjanci nabrali podejrzeń co do stanu jego trzeźwości mężczyzny, uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali wsparcie ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Badanie alkomatem wykazało, że 41-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami.

Z kolei uprawnienia do kierowania pojazdami stracili dwaj kierowcy, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W dniu 27 czerwca 2020 r., w Rudce Bałtowskiej, kierujący toyotą, który w terenie zabudowanym miał na liczniku 115 km/h, a w dniu 28 czerwca 2020 r., w Czajęcicach, 25-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego, który swoją skodą jechał z prędkością 106 km/h.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *