Z forhendu, czyli od Ostrowieckiej Ligi Tenisowej przez bezpłatne zajęcia do turnieju na Gutwinie

Raport z Ostrowieckiej Ligi Tenisowej
EKSTRAKLASA. Pewne zwycięstwa zanotowali trzej najlepsi tenisiści ubiegłorocznych rozgrywek. Maciej Nowak pokonał Kamila Kozakiewicza 6/1 6/1 i Dariusza Cichońskiego 6/1 6/1. Zbigniew Dąbrowski wygrał z Łukaszem Ligockim 6/2 6/0. Zbigniew Jopek ograł Artura Kozieła 6/2 6/3. Kolejną wygraną odniósł Artur Kołodziej, który pokonał Andrzeja Janika 6/2 6/1. W tabeli prowadzi Maciej Nowak – 15 pkt. przed Zbigniewem Dąbrowskim – 12 pkt., Zbigniewem Jopkiem – 9 pkt. i Łukaszem Ligockim – 8 pkt. I LIGA. Po wygranej 6/3 4/6 6/2 nad Arturem Kaczorem nowym liderem tabeli został Sebastian Dwojak. Swoje mecze wygrali również inni czołowi zawodnicy I ligi. Arkadiusz Malanowicz wygrał z Wojciechem Żurkiem 6/1 6/0. Norbert Skoczylas pokonał Tomasza Partykę 6/3 6/2. Wojciech Żurek wygrał z Jarosławem Golcem 6/4 6/2. W tabeli prowadzi Sebastian Dwojak – 8 pkt. przed Arkadiuszem Malanowiczem i Norbertem Skoczylasem – 7 pkt. oraz Wojciechem Żurkiem, Michałem Jędrzejewskim i Mateuszem Dziewięckim – po 6 pkt.

II LIGA GRUPA A. Nie zwalnia tempa Grzegorz Gromski. Tym razem lider pokonał Grzegorza Zagożdżona 6/1 6/0. Ze zmiennym szczęściem grał Norbert Kaczmarczyk. Tenisista z Miłkowa uległ Grzegorzowi Zagożdżonowi 2/6 2/6 i pokonał Pawła Majerka 6/2 6/2. W tabeli prowadzi Grzegorz Gromski – 15 pkt. przed Rafałem Lipczyńskim – 9 pkt., Grzegorzem Wieczorkiem – 7 pkt. oraz Adrianem Golcem i Józefem Brodawką – po 6 pkt.
PUCHAR LIGI. Nie brakowało emocji i niespodzianek w kolejnych meczach Pucharu Ligi. Występujący w II lidze Grzegorz Wieczorek pokonał tenisistę zaplecza ekstraklasy-Tomasza Partykę 6/3 4/6 6/3. W meczu rozgrywanym
na raty Dariusz Szczodrak wygrał z Adrianem Golcem 6/3 5/7 6/4. Po zwycięstwie 6/2 6/2 nad Pawłem Majerkiem w II rundzie zameldował się Norbert Kaczmarczyk.
LIGA DEBLOWA. To był kolejny dobry tydzień dla pary Grzegorz Witek/ Andrzej Tużnik. Ożarowianie pokonali deble: Paweł Barański/Sebastian Dwojak 6/1 6/2 i Arkadiusz Malanowicz/Norbert Skoczylas 6/4 6/0. Dzięki temu Grzegorz i Andrzej umocnili się na 2 miejscu w rozgrywkach. Dwa zacięte mecze bez happy endu zagrali Krzysztof Reszka i Paweł Ozimkiewicz. Po dramatycznych końcówkach ulegli parom: Arek Dziewiecki/Rafał Lipczyński 6/4 4/6 5/7 i Marcin Nartowski/Robert Michalak 6/2 4/6 4/6. Piąte zwycięstwo w sezonie odnieśli Paweł Barański i Sebastian Dwojak, którzy wygrali z Józefem Brodawką i Grzegorzem Zagożdżonem 6/1 6/0. W tabeli prowadzą Maciej Nowak i Dariusz Szczodrak – 25 pkt. przed parami: Grzegorz Witek/Andrzej Tużnik – 21 pkt. oraz Kamil Kozakiewicz/Sławomir Młodawski i Paweł Barański/Sebastian Dwojak – po 15 pkt.
Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży


Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner już po raz trzeci otrzymało dofinansowanie w ramach ministerialnego Programu ?Klub?. W ramach programu będą prowadzone bezpłatne lekcje gry w tenisa dla dzieci i młodzieży, którzy nie ukończyli 18 roku życia. Jest to dla klubu wparcie oraz wyróżnienie za ciężką pracę, którą wkłada w prowadzenie stowarzyszenia i promowanie tenisa. Zajęcia będą się odbywały w grupach w okresie wakacji na kortach Stowarzyszenia Winner w Nietulisku Dużym i będą prowadzone przez wykwalifi kowaną, licencjonowaną kadrę trenerską. Aby się zgłosić do programu należy wypełnić zgłoszenie on-line pod adresem: https://bit.ly/3eCVToP. Ilość miejsc jest ograniczona. Uczestnik nie musi posiadać własnego sprzętu, wystarczy odzież i obuwie sportowe, niezbędny sprzęt do gry zapewnia Stowarzyszenie Winner. Zajęcia ruszają początkiem lipca. Serdecznie zapraszamy do udziału w programie. Turniej o Puchar Prezydenta Miasta
Zapraszamy do udziału w Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta
Miasta – Gutwin 2020. Organizatorem zawodów jest Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner. Patronat nad turniejem objął Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Turniej będzie rozgrywany na korcie ośrodka Gutwin od 11 do19 lipca. Przewidziano następujące kategorie: open, debel losowany, +50 , kobiety, dzieci i młodzież. Zapisów można dokonywać pod numerem telefonu 604249683 do 9 lipca do godz. 20.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *