Będą kolejne drogi dla lokalnych społeczności. To efekt oszczędności

W ramach oszczędności w programie ?Bezpiecznik Ostrowca Świętokrzyskiego?, prezydent Jarosław Górczyński proponuje realizację kilku inwestycji drogowych, o które apelowały lokalne społeczności. Wartość robót przekroczy kwotę 1,3 mln. zł.

Przypomnijmy, że walcząc z gospodarczymi skutkami pandemii koronawirusa prezydent ogłosił 18 przetargów za ponad 50 milionów złotych. Dziś już wiadomo, że zadania uda się zrealizować po kwotach niższych niż planowano, a oszczędności trafią na realizację kolejnych drogowych inwestycji na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.

Pięć nowych zadań drogowych tj.: budowa drogi łączącej ul. Furmańską z ul. Chrzanowskiego, remont  ulic Bolesława Prusa i dr Adama Wardyńskiego oraz ul. Piwnej, a także rozbudowa ul. Dunalka, remont ulicy Ostrowieckiej, a także opracowanie dokumentacji projektowanej dla zadań: ?Przebudowa ul. Trzeciaków?, ?Przebudowa i rozbudowa ul. Miodowej?, a także ?Przebudowa i rozbudowa ul. Północnej? była niższa o 2 559 016,33 zł w stosunku do zabezpieczonych kwot z czego 1 354 225, 10 zł to kwota zaplanowana ze środków gminnych.

– Z tych zaoszczędzonych pieniędzy chcemy się podjąć kolejnych inwestycji drogowych- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Pragnę, aby jeszcze w tym roku udało się zrealizować ulicę Podgórze, ulicę Zieloną, zaplanowaliśmy też remont chodnika przy ulicy Mostowej, a także boczną od ul. Iłżeckiej.

Największym zadaniem wydaje się realizacja kolejnej części ulicy Podgórze, który uwzględnia budowę kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem nawierzchni. Do wykonania planowany jest: kanał deszczowy na długości 588,5mb , nawierzchnia asfaltowa obramowana krawężnikiem na długości 629,4mb. Przewidywany koszt inwestycji to około 600 000,00 zł.

Prezydent uważa, że prace związane z rewitalizacja i termomodernizacją budynku kina ?Etiuda? też przyniosą kolejne oszczędności, które trafią na zadania zgłaszane przez mieszkańców.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Będą kolejne drogi dla lokalnych społeczności. To efekt oszczędności

 • 2 lipca 2020 at 15:41
  Permalink

  To może ja zgłoszę, żeby UM zajął się skwerkiem na os. Ogrody (obok ul. Dziewulskiego) który w lato co noc jest miejscem gdzie są całonocne imprezy z alkoholem i dopalaczami. Miejscem gdzie sama z siebie w nocy NIGDY nie zajedzie Policja o Straży Miejskiej nawet nie wspominając. Monitoring z budżetu obywatelskiego (1 kamera którą obsługują tylko w dzień) to fikcja. Pod sama kamerą na ławkach rano są stosy butelek i innych jeszcze mniej przyjemnych rzeczy. A tak na koniec to jak na teren miejski to skwerek ostatnio tragicznie podupadł. W poprzednich latach sprzątany, pilnowany we dzień przez SM a w nocy przez Policję – obecnie… ech. Wystarczy spojrzeć na stosy butelek pod ławkami.

  Reply
 • 4 lipca 2020 at 16:57
  Permalink

  A po co Policja ma tam zachodzic, Policja nie jest od imprezownia. Widac ze Policja cechuje sie wysoka kultura i niezapraszani na wkreta na czyjes imprezy nie przychodza. Te stosy smieci to zeczywiscie problem i na brak kultury osobistej nie ma zgody. Proponuje dla imprezujacych zorganizowac kubelek na smieci. Najlepiej z mozliwoscia ich selekcjonowania. A sami imprezujacy powinni wyznaczac dyzurnego kultury podczas imprezowania. A co do zaniedbania skwerku, to w miejscu imprezowania mozna poadzic jakies tuje, zeby chronily troche od wiatru. Moze dalo by sie rowniez w zime imprezowac.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *