Skorzystaj z bezpłatnych badań kolonoskopowych

Szpital Św. Leona w Opatowie zaprasza na bezpłatne badania kolonoskopowe ?Rak na wspak? wraz ze znieczuleniem dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego.
Badanie ma na celu wczesne wykrycie raka jelita grubego. Z bezpłatnych badań kolonoskopowych ze znieczuleniem mogą skorzystać mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, z wyłączeniem Kielc i miejscowości: Chęciny, Chmielnik, Górno, Daleszyce, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Sitkówka-Nowiny, Strawczyn, Zagnańsk.
Projekt ma charakter profilaktyczny, dlatego uczestnikami projektu mogą być osoby, które nie mają objawów klinicznych sugerujących na istnienie raka jelita grubego w wieku: 50-65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego, 40 -49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci), u którego rozpoznano raka jelita grubego, 25-49 lat z rodzin, w których wystąpił dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością (HNPCC). W tej grupie osób konieczne jest potwierdzenie rozpoznania przynależności do rodziny HNPCC w poradni genetycznej na podstawie spełnienia tzw. kryteriów amsterdamskich i ewentualnego badania genetycznego. Członkowie takiej rodziny powinni mieć powtarzane kolonoskopie co 2 -3 lata, chyba, że badania genetyczne wskaże, że u danej osoby nie ma mutacji genetycznych i że dana osoba może być zwolniona z wykonywania kontrolnych kolonoskopii. Osoby ,które w ciągu ostatnich 10 lat nie miały przeprowadzonego badania kolonoskopowego.
Kolonoskopia to badanie, które umożliwia obejrzenie wnętrza jelita grubego przy użyciu giętkiego przyrządu wyposażonego w kamerę i źródło światła (kolonoskop). Jest to najlepsza metoda wczesnego wykrycia raka jelita, który
wcześnie zdiagnozowany daje szanse na całkowite wyleczenie. Na badanie można umówić się pod numerem telefonu: 15 86 70 434.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *