Bez I ligi, ale siatkówka w Ostrowcu żyje

-Siatkówka w Ostrowcu żyje ? mówi prezes KSZO, Mariusz Rokita. ?Mamy nadzieję, że nowy sezon w II lidze przyniesie wiele emocji. W tym sezonie będziemy, jako klub pracowali w formie stowarzyszenia, które ściśle będzie współpracowało ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego i przede wszystkim bazowało na jej uczennicach.
Naszym trenerem będzie Piotr Brodawka, który w tym roku podniósł swoje kwalifikacje i ukończył specjalny kurs trenerski przy Polskim Związku Piłki Siatkowej. Jest też nauczycielem w SMS, a więc będzie koordynował funkcjonowanie zespołu i współpracował z pozostałymi trenerami w szkole. Stawiamy na to, że nauka w SMS jest jednak najważniejsza, a że większość zawodniczek będzie w przyszłym roku zdawała maturę, to uczynimy wszystko, aby mogły jak najlepiej pogodzić codzienne treningi z edukacją. Myślę, że taka ?konstrukcja? klubu, występującego pod nazwą KSZO SMS, zaowocują dobrą grą drużyny, co z kolei przyciągnie kibiców na trybuny.
-Bardzo się cieszę, że udział w II-ligowych rozgrywkach KSZO oprze na zawodniczkach i uczennicach naszej szkoły, bo przecież po to powstała nasza placówka, byśmy mieli wychowanki, które będą reprezentowały miasto i powiat w jak najwyższej klasie rozgrywkowej – mówi dyrektor ostrowieckiej SMS, Anna Trojanowska.
?Będziemy dbać o to, by dziewczęta nie straciły na nauce, ponieważ dydaktyka jest dla nas bardzo ważna. Postaramy się tak ułożyć plan zajęć i treningów, aby były dostosowane do terminarza gier drużyny. Na pewno, z racji tego, że Piotr Brodawka jest nauczycielem w naszej szkole, będziemy mieli dobrą komunikację i będziemy w stanie jak najlepiej pokierować procesem dydaktyczno-sportowym.
-Bardzo się cieszę, że prezes Mariusz Rokita zaoferował mi prowadzenie zespołu w II lidze ? mówi trener, Piotr Brodawka.
Przypomnijmy, że szkoleniowiec KSZO SMS ma 30 lat. Jest wychowankiem GUMP Ostrowiec, byłym siatkarzem STS Skarżysko, Farta i Effectora Kielce. W sezonach 2015/2016 i 2016/2017 pełnił rolę statystyka orlenligowej drużyny siatkarek KSZO. Był także drugim trenerem zespołów Dafi Społem Kielce i Buskowianki Kielce.
-Znam doskonale nasze zawodniczki ? mówi Piotr Brodawka. ?W minionym sezonie zaprezentowały spory potencjał. Na pewno w nowym sezonie drużyna będzie w każdym z meczów walczyła o punkty i z całych sił starała się zrobić jak najlepsze wrażenie u kibiców. Spodziewam się, że początek sezonu nie będzie łatwy, bo na pewno tego doświadczenia nam brakuje. Myślę jednak, że z meczu na mecz, kiedy będziemy nabierać doświadczenia, nasza gra będzie wyglądała coraz lepiej.
-Bardzo się cieszę, że mam szansę występować w II lidze ? mówi nasza siatkarka Kaja Klepacz. -Przed nami duża szansa sportowa. Będziemy grały na 100 proc. możliwości i wierzę, że zaprezentujemy się dobrze, a treningi przełożą się na sukces.
Jak się dowiedzieliśmy, drugi zespół SMS KSZO, złożony z juniorek, będzie zgłoszony do rozgrywek III ligi. Poprowadzi go Rafał Dytkowski. Ambicją tego zespołu jest co najmniej awans do półfinału mistrzostw Polski i znalezienie się w gronie najlepszych szesnastu drużyn w kraju. Z Piotrem Brodawką ściśle współpracować będą też trenerki Iwona Błaszkiewicz i Iwona Kosiorowska. Z zespołów przez nie prowadzonych może więc trwać rotacja płynna do II i III ligi. W SMS obecnie uczą się 52 siatkarki, w tym 25 w szkole podstawowej. Każda z nich ma więc szansę na wypromowanie się i grę na wyższym poziomie.
-II liga, to nasz okręt flagowy i dlatego w rozgrywkach centralnych będziemy starali się osiągnąć jak najlepszy wynik ? mówi Mariusz Rokita. -Chcemy zapełnić halę kibicami, którzy chcieli utożsamiać się z tą drużyną.
Skoro większość zawodniczek będzie wywodziła się z Ostrowca, to liczę na to, że ta współpraca będzie układała się jeszcze lepiej. Wszyscy powinniśmy pchać tę kulę śnieżną, stawiając sobie za cel jak najlepsze występy.
-Zależy nam na tym, by zbudować piramidę szkoleniową ? mówi dyrektor SMS, Anna Trojanowska. ?Dlatego nawiązaliśmy współpracę z naszymi ostrowieckimi klubami, które szkolą dziewczęta. Mam tu na myśli Akademię Volley Stars i MUKS Jedynkę. Zależy nam, aby najzdolniejsze z nich z tego już pułapu trafi ały do naszej szkoły podstawowej.
Jak podkreśla Mariusz Rokita, do zespołu w II lidze dokooptowanych zostanie dwie – trzy doświadczone, ale nadal młode zawodniczki, które mają większy dorobek sportowy.
-Takie rozmowy są prowadzone ? mówi prezes, M.Rokita. ?Chcemy pozyskać rozgrywającą i środkową, która ma szansę nauki w III klasie SMS.
Funkcję dyrektora klubu wypełniał będzie Dawid Ogórek.
Jak się dowiedzieliśmy, trwają rozmowy z dotychczasowymi i nowymi sponsorami. Przypomnijmy, że nie tak dawno klub otrzymał 91 tys. zł z kasy miejskiej na realizację zadań gminy w zakresie upowszechniania piłki siatkowej.
Klub będzie także współpracował z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości, oferując zawodniczkom, przy okazji gry w KSZO SMS, wartościowe studia na ostrowieckiej uczelni. Ty mczasem PZPS dokonał wstępnego podziału rozgrywek drugoligowych kobiet na grupy, który przedstawia się następująco:
Grupa 1: KS Pałac Bydgoszcz, Energa MKS Truso Elbląg, SMS Police, UKŻPS Coccodrillo Kościan, GKS Wieżyca 2011 Stężyca, UKS ZSMS Poznań, Gedania Gdańsk, Enea Energetyk Poznań II, MKS Sokół Mogilno, AZS UMK Toruń, Akademia Piłki Siatkowej Rumia, UKS Szamotulanin Szamotuły
Grupa 2: ESPES Sparta Warszawa, LTS Legionovia Legionowo, Ósemka Siedlce, KS BAS Białystok, Krótka Mysiadło, PMKS Nike Węgrów, UKS Chemik SMS Olsztyn, KS AZS AWF Warszawa, AZS LSW Warszawa, KS AZS-AWF Biała Podlaska, MUKS Wojskowe Warszawa
Grupa 3: Energa MKS Kalisz II, MKS Polonia Świdnica, UKS Jedynka Siewierz, MKLKS Sobieski Oława, MKS Chełmiec Wałbrzych, MKS Dąbrowa Górnicza, #Volley II Wrocław, UKS Sokół?43 AS AWF SMS Katowice, Nyskie Towarzystwo Siatkówki Kobiet- Nysa NTSKI Nysa, Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki, ŁMLKS Łaskowia Łask
Grupa 4: TS Wisła Kraków, AZS UMCS Lublin, TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski, Pogoń Proszowice, CKiS Maraton Krzeszowice, MUKS Poprad Stary Sącz, SMS II PZPS Szczyrk, UKS Jedynka Tarnów, KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski, Silesia Volley Mysłowice, MKS SAN II Pajda Jarosław
Skład grup zostanie potwierdzony przez zarząd PZPS jeszcze w tym tygodniu. Start nowego sezonu drugoligowego zaplanowano na sobotę, 26 września. Rozgrywki I rundy potrwają do 19 grudnia. W naszym klubie trwają prace nad skompletowaniem pełnej dokumentacji, związanej z przyznaniem licencji. 15 lipca KSZO SMS podziewa się uzyskać licencję w pierwszej turze. 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Bez I ligi, ale siatkówka w Ostrowcu żyje

  • 9 lipca 2020 at 14:42
    Permalink

    to był największy niewybaczalny błąd, bo siatkówka o dziwo była największą promocą Ostrowca

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *