Przyborów ma nową świetlicę

W Przyborowie przekazano mieszkańcom nową świetlicę. Będzie służyła także mieszkańcom Wólki Bodzechowskiej.
Po uroczystym otwarciu, w nowym obiekcie rozpoczęły się obrady sesji Rady Gminy. Nowy obiekt kosztował 570 tys. zł. Został zbudowany wyłącznie ze środków własnych gminy. Tak jak inne świetlice w gminie Bodzechów, które w ostatnich latach oddano do użytku, jest nowoczesnym obiektem, wyposażonym w pompę ciepła i panele fotowoltaiczne. Te ekologiczne rozwiązania zapewniają także tanie ogrzewanie pomieszczeń i tanią ciepłą wodę.
Świetlica została wkomponowania w zielone otoczenie. Znajduje się już przy lesie i niewielkim zalewie.
-Świetlica będzie nie tylko obiektem integrującym mieszkańców Przyborowa i Wólki Bodzechowskiej, miejscem zebrań, bazą dla lokalnych stowarzyszeń, ale także miejscem lokalnych uroczystości, imprez i spotkań młodzieży ? podkreślał wójt Jerzy Murzyn. ? W ostatnich latach wybudowaliśmy kilka takich świetlic. W pierwszej kolejności powstają one tam, gdzie jest na nie zapotrzebowanie społeczne, gdzie są aktywni mieszkańcy, gdzie pracują stowarzyszenia i pojawiają się ciekawe przedsięwzięcia kulturalne i oświatowe. Dzięki projektom unijnym, zaoszczędziliśmy pieniądze i mogliśmy je przeznaczyć na inwestycje oczekiwane przez mieszkańców Przyborowa i Wólki Bodzechowskiej.
Świetlicę zbudowano stosunkowo szybko, bowiem prace zaczęły się w sierpniu ubiegłego roku i sprawnie wybudowała ją ostrowiecką firma Inbud. Przed budynkiem przygotowano kilkanaście miejsc parkingowych.
Symboliczną wstęgę na obiekcie świetlicy przecięli przedstawiciele lokalnego samorządu: radna Anna Stępień z Przyborowa, Krystyna Hamera, sołtys Wólki Bodzechowskiej i Marian Stępień, wieloletni sołtys Przyborowa i były radny. W uroczystości uczestniczyli radni gminy Bodzechów i mieszkańcy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *