W kadrze szczypiornistów KSZO na niespełna miesiąc przed wznowieniem treningów. Początek sezonu w Sandomierzu

Związek Piłki Ręcznej w Polsce odsłonił karty, dzieląc pierwszoligowe zespoły piłki ręcznej mężczyzn na grupy i dokonując losowania terminarza.
Można więc już rozpoczynać zajęcia przygotowawcze do rozgrywek. Nasi szczypiorniści, jak poinformował nas trener Tomasz Radowiecki, do zajęć wracają 10 sierpnia. 29 sierpnia w Ostrowcu rozegrany zostanie turniej z udziałem zespołów z Końskich i Radomia. Tydzień wcześniej nasz zespół zagra na turnieju w Końskich z udziałem gospodarzy, AZS AWF Biała Podlaska i Anilany Łódź. Dopinany jest plan sparingów.
Kogo kibice mogą się spodziewać na pierwszych zajęciach? Nową twarzą w zespole będzie Wiktor Jędrzejewski, 33-letni obrotowy. To wychowanek Wisły Płock, były reprezentacyjny zawodnik, który w 2006 roku uczestniczył w mistrzostwach Europy U-20 w Austrii, a w 2009 roku w kadrze Polski B wziął udział w turnieju towarzyskim w Węgrowcu. W barwach płockiej Wisły Wiktor Jędrzejewski w najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował w sezonie 2007/2008, w którym rozegrał 16 meczów i rzucił 19 bramek. Walnie przyczynił się do zdobycia przez płocczan mistrzostwa Polski, którego zwieńczeniem był start w Pucharze Zdobywców Pucharów. W sezonach 2009/2010 i 2010/2011 grał w pierwszoligowej Siódemce Miedź Legnica i Stali Mielec, z którą zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. W kolejnym sezonie zasilił szeregi pierwszoligowych klubów Meble Wójcik Elbląg i Śląsk Wrocław. W latach 2013?2015 był zawodnikiem MMTS-u Kwidzyn, z którego wybrał się do Norwegii, by grać w ekipie Falk Horten. Sezony 2017/2018 i 2018/2019 spędził w zespole KPR Legionovo. 10 lutego 2019 roku wystąpił w meczu przeciwko KSZO. Nasz zespół wygrał wówczas 32:30, choć na początku tego spotkania groźnej kontuzji nabawił się nasz kapitan, Maciej Jeżyna. W minionym sezonie Wiktor Jędrzejewski występował w Superlidze w zespole Stali Mielec.
Miejsce na prawym rozegraniu zajmie Michał Grabowski, który jest kolejnym, nowym graczem zespołu. 23-letni Michał jest wychowankiem VIVE Kielce. Ostatnio występował w zespole SPR Tarnów. Nowy nabytek pomarańczowo-czarnych mierzy 187 cm wzrostu i waży 87 kg. To zawodniki leworęczny, toteż może występować zarówno na pozycji prawego rozgrywającego, jak i skrzydłowego. Jako wychowanek VIVE Kielce debiutował w Superlidze w sezonie 2015/16, a w barwach mistrzów Polski zagrał łącznie w trzech spotkaniach ligowych. W 2017 roku trafi ł do kolejnego superligowca, KPR Legionowo. W Superlidze rozegrał 26 spotkań, rzucił 70 bramek. Zanim trafił do tarnowskiej siódemki, w ekipie KPR grał także w I lidze.
Do KSZO wraca Damian Falasa, 22-letni rozgrywający. Damian, mierzący 186 cm wzrostu, do KSZO trafił z rezerw VIVE Kielce. W pomarańczowo- czarnych barwach występował w sezonach 2017/2018 i 2018/2019. W pierwszym z nich zdobył 44, a w drugim 81 bramek. Później przeniósł się do ekipy AZS UJK Kielce, w której z powodu wielomiesięcznej kontuzji zagrał tylko w 9 spotkaniach, w których zdobył zaledwie 6 bramek.
W kadrze KSZO, na trzy tygodnie przed rozpoczęciem zajęć z najdują się: Micha ł Grabowski, Sebastian Włoskiewicz, Wiktor Jędrzejewski, Bartosz Kogutowicz, Adrian Wojkowski, Kasper Kijewski, Damian Falasa, Michał Piątkowski, Paweł Kowalczyk, Maciej Jeżyna, Maciej Cukierski, Rafał Jagiełło, Filip Chmielewski, Maciej Dwojak, Kacper Granat, Bartłomiej Sieniek, Jakub Kasprowicz, Mikołaj Król.
Z zespołu ubył do Padwy Zamość Ali Mehdizadeh. W KSZO nie będą też już grali: Grzegorz Hubka, Michał Włodarski, Hubert Skuciński i Mikołaj Baran, z którymi nie przedłużono kontraktów.
Piłkarze ręczni KSZO w 44-zespołowej I lidze występowali będą w grupie D wraz z takimi zespołami, jak: MTS Chrzanów, AZS UJK Kielce, NLO SMS ZPRP Kielce, KSSPR Końskie, Olimpia Medex Piekary Śląskie, ORLEN UpStream Czuwaj Przemyśl, Wisła Sandomierz, Zagłębie Sosnowiec, MKS Padwa Zamość, Viret CMC Zawiercie. W miniony czwartek odbyło się już losowanie gier. I tak, podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego zainaugurują nowy sezon w Sandomierzu derbowym spotkaniem z beniaminkiem rozgrywek, Wisłą. Przed własną widownią wystąpią dopiero 3 października w meczu z kieleckimi akademikami. Z układu gier wynika, że końcówka zarówno I, jak i II rundy będzie dla nas wymagająca, gdyż będziemy się mierzyli w niej z silnymi zespołami z Końskich, Chrzanowa i Zamościa. W każdej z rund rozegranych zostanie po 10 spotkań, dlatego nie będzie miejsca i czasu na jakikolwiek oddech, bo każde z nich będzie niezwykle ważne dla układu tabeli.
Oto terminarzy gier I rundy:
1 kolejka. Wisła Sandomierz ? KSZO (19/20 września)
2 kolejka. KSZO ? pauza (26/27 września)
3 kolejka. KSZO ? AZS UJK Kielce (3/4 października)
4 kolejka. SMS ZPRP Kielce ? KSZO (10/11 października)
5 kolejka. KSZO ? Olimpia Piekary Śląskie (17/18 października)
6 kolejka. Czuwaj Przemyśl ? KSZO (24/25 października)
7 kolejka. KSZO ? Zagłębie Sosnowiec (14/15 listopada)
8 kolejka. KSSPR Końskie ? KSZO (21/22 listopada)
9 kolejka. KSZO ? Viret Zawiercie (28/29 listopada)
10 kolejka. MTS Chrzanów ? KSZO (5/6 grudnia)
11 kolejka. KSZO ? Padwa Zamość (12/13 grudnia)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *