Bezpieczne i skuteczne usuwanie owłosienia – depilacja laserowa

Depilacja laserowa to skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Nowoczesna technologia pozwala na pozbycie się włosków nawet z trudno dostępnych miejsc.

Depilacja klasycznymi metodami – przy użyciu maszynki do golenia, depilatora, wosku – jest czasochłonna oraz krótkotrwała. W przypadku maszynki do golenia włoski zaczynają odrastać bardzo szybko, są wyczuwalne już następnego dnia. Odpowiedzią medycyny estetycznej na potrzeby zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jest depilacja laserowa, umożliwiająca osiągnięcie długotrwałych efektów. Wysoka skuteczność jest jednym z powodów, dla których ta metoda usuwania zbędnego owłosienia cieszy się tak dużą popularnością. Obecnie do wykonania zabiegu wykorzystywane są nowoczesne, zaawansowane urządzenia a rewolucyjna technologia pozwala na usuwanie włosków bez względu na karnację i typ skóry.

Zaawansowana metoda depilacji z użyciem lasera SHR

Jednymi z najpopularniejszych powodów, dla których pacjenci decydują się na zabieg depilacji laserowej, są względy estetyczne. Na pewnych partiach ciałach owłosienie jest niepożądane, wygląda nieestetycznie. Laseroterapia to skuteczne rozwiązanie, dedykowane osobom, które chcą cieszyć się gładką skórą, uzyskując długotrwałe efekty. Depilację laserem z głowicą SHR wyróżnia bezpieczeństwo, skuteczność oraz bezbolesność. Terapia jest szybka i komfortowa. Tą metodą można usuwać zbędne owłosienie z twarzy oraz ciała.

Wśród największych zalet depilacji zaawansowanym technologicznie urządzeniem wyróżnić należy:

 • szybkość terapii oraz trwałość uzyskanych efektów: trzeba jednak podkreślić, że ze względu na działanie lasera na włoski będące w fazie wzrostu, dla uzyskania trwałego efektu gładkiej skóry konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów,
 • bezpieczeństwo: depilacja laserowa to bezpieczna metoda usuwania zbędnego owłosienia, ważne jest jednak wykluczenie występowania przeciwwskazań, odpowiednie przygotowanie do zabiegu oraz zapewnienie standardów bezpieczeństwa w trakcie jego przeprowadzania,
 • wszechstronność zastosowania: depilacja laserowa pozwala na usuwanie zbędnego owłosienia z różnych obszarów twarzy i ciała, także miejsc trudno dostępnych i wrażliwych m.in. okolic bikini,
 • komfort: bolesność oraz uczucie dyskomfortu niweluje system chłodzenia, w który wyposażone jest urządzenie.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Przed przeprowadzeniem zabiegu depilacji laserowej odbywa się konsultacja wstępna. W jej trakcie ustalane są ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu, omawiany jest przebieg depilacji, zalecenia pozabiegowe oraz ustalany plan leczenia. Pierwszy zabieg pozwala na usunięcie około 30% owłosienia. Jest niemal bezbolesny – nie wymaga znieczulenia. Następnie terapia jest kontynuowana, zgodnie z ustalonym planem.

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, pod warunkiem zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa, zmniejszających ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Warto zdecydować się na wykonanie depilacji w Klinice Medycyny Estetycznej CUD-MED w Ostrowcu Świętokrzyskim, oddając w ręce specjalisty posiadającego odpowiednie kompetencje.

Czy depilacja laserowa przynosi trwałe efekty?

Dla wielu osób trwałe pozbycie się problemu odrastających włosków jest priorytetem. Zabieg medycyny estetycznej przy użyciu zaawansowanego lasera daje taką możliwość! Konieczne jest jednak wykonanie serii zabiegów, ze względu na działanie wiązki lasera tylko na włoski znajdujące się w jednej z czterech faz cyklu wzrostu włosa – fazie anagenu, czyli stałego, aktywnego wzrostu. Laseroterapia polecana jest więc wszystkim, którzy na długi czas chcą pozbyć się zbędnego owłosienia, na zawsze pożegnać z maszynką do golenia, depilatorem oraz woskiem.

Gdzie wykonać depilację laserową?

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Bezpieczne i skuteczne usuwanie owłosienia – depilacja laserowa

 • 21 lipca 2020 at 10:20
  Permalink

  Jak wybierałam sie na zabieg depilacji laserowej, najbardziej bałam sie chyba bólu 🙂 W sieci opisywane sa rózne rzeczy oraz wiele dziewczyn pisało, ze taka depilacja bardzo je bolała. Postanowiłam się jednak zdecydować bo nieco irytujące było dla mnie codzienne golenie pach ( mam mocne ciemne włosy tak więc czasami i po kilku godzinach widziałam na nich ciemne kropki). Jednak nie było dramatu, trochę mnie szczypało ale nie był to duzy ból jaki sobie wyobrazałam 😉

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *