Jak awansować i jak nie spaść z siatkarskiej II ligi?

Siatkarki KSZO SMS zagrają w grupie IV II ligi z takimi zespołami, jak TS Wisła Kraków, AZS UMCS Lublin, TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski, Pogoń Proszowice, CKiS Maraton Krzeszowice, MUKS Poprad Stary Sącz, SMS II PZPS Szczyrk, UKS Jedynka Tarnów, Silesia Volley Mysłowice, MKS SAN II Pajda Jarosław.
Rozgrywki zainaugurują wyjazdowym meczem do Proszowic z tamtejszą Pogonią, który zaplanowano na 26 września. Młode, ostrowieckie siatkarki 14 października w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski na własnym parkiecie podejmowały będą ekipę AZS UMCS Lublin.
W sezonie 2020/2021 po zakończeniu rundy zasadniczej w grupach 1-4 zespoły z dwóch ostatnich miejsc spadną do ligi niższej, oczywiście poza SMS PZPS Szczyrk, który nie jest brany pod uwagę do awansu i do spadku. Do turniejów półfinałowych awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Dwa pierwsze miejsca w poszczególnych grupach po zakończeniu fazy zasadniczej rozegrają turnieje półfinałowe, mające na celu wyłonienie dwóch najlepszych zespołów, które awansują do turnieju finałowego. Odbędą się one w dniach od 9 do 11 kwietnia 2021 roku. Zostaną rozegrane dwa turnieje półfinałowe zgodnie z poniższym podziałem: – I turniej: zwycięzca grupy 1, druga drużyna grupy 2, zwycięzca grupy 3, druga drużyna grupy 4 – II turniej: zwycięzca grupy 4, druga drużyna grupy 3, zwycięzca grupy 2, druga drużyna grupy 1.
Turnieje zostaną rozegrane systemem ?każdy z każdym? zgodnie z tabelą Bergera, ale gospodarz ma prawo zamienić kolejność meczów w ramach jednego dnia. Miejsce rozegrania turnieju zostanie wyłonione w drodze konkursu ofert złożonych przez zainteresowanych, wyrażających chęć organizacji turnieju. W przypadku braku ofert, gospodarz zostanie wyłoniony w drodze losowania. Koszty organizacji ponosi gospodarz turnieju. Koszty delegacji sędziowskich zostaną podzielone na wszystkie uczestniczące zespoły.
Zaplanowany w dniach 23-25 kwietnia 2021 roku turniej finałowy dla czterech najlepszych zespołów w półfinałach rozgrywany będzie systemem ?każdy z każdym? zgodnie z tabelą Bergera. Gospodarzem turnieju będzie zespół wyłoniony w konkursie ofert. W przypadku braku ofert, gospodarz zostanie wyłoniony w drodze losowania. Gospodarz rozgrywa w pierwszym dniu turnieju pierwszy mecz, w drugim i trzecim dniu turnieju drugi mecz. Koszty organizacji ponosi gospodarz turnieju. Koszty delegacji sędziowskich zostaną podzielone na wszystkie uczestniczące zespoły. O rozstawieniu zadecyduje losowanie, które odbędzie się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Dwa najlepsze zespoły awansują do I ligi kobiet.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *