Piłkarze ręczni KSZO w centralnej, czy regionalnej I lidze?

Jak już informowaliśmy, Związek Piłki Ręcznej w Polsce podzielił 44 zespoły męskie pierwszoligowe na cztery grupy.
Wszystko wskazuje jednak na to, że w przyszłym sezonie będziemy mieli kolejną reformę rozgrywek, zmierzającą do wyłonienia I ligi centralna i I lig regionalnych. Wszystkie założenia mają być gotowe do końca wakacji. Jeśli wejdą w życie, to I liga od sezonu 2021/22 będzie liczyć tylko 16 drużyn. W zbliżającym się sezonie zespoły będą więc walczyć o miejsce w czołowej czwórce grupy, gwarantującej udział w rozgrywkach I ligi centralnej. Pozostałe zespoły zagrają w 3-4 grupach regionalnej I ligi.
ZPRP argumentuje reformę chęcią podniesienia rangi i poziomu rozgrywek, pozyskania sponsora tytularnego rozgrywek oraz ewentualnego nadawcy telewizyjnego. Pomysł wydaje się być racjonalną odpowiedzią na utyskiwania na I ligę w dotychczasowym kształcie, których poziom i prestiż odbiegają od standardów sprzed kilku lat. Zmiany mają także pomóc zwycięzcom spełnić warunki licencyjne w Superlidze.
Nasi szczypiorniści, jak poinformował nas trener Tomasz Radowiecki, do zajęć wracają 10 sierpnia. 29 sierpnia w Ostrowcu rozegrany zostanie turniej z udziałem zespołów z Końskich i Radomia. Tydzień wcześniej nasz zespół zagra na turnieju w Końskich z udziałem gospodarzy, AZS AWF Biała Podlaska i Anilany Łódź. Dopinany jest plan sparingów.
Zespół KSZO wznowi przygotowania w składzie: Michał Grabowski, Sebastian Włoskiewicz, Wiktor Jędrzejewski, Bartosz Kogutowicz, Adrian Wojkowski, Kasper Kijewski, Damian Falasa, Michał Piątkowski, Paweł Kowalczyk, Maciej Jeżyna, Maciej Cukierski, Rafał Jagiełło, Filip Chmielewski, Maciej Dwojak, Kacper Granat, Bartłomiej Sieniek, Jakub Kasprowicz, Mikołaj Król. Z zespołu ubył do Padwy Zamość Ali Mehdizadeh.
W KSZO nie będą tez już grali: Grzegorz Hubka, Michał Włodarski, Hubert Skuciński i Mikołaj Baran, z którymi nie przedłużono kontraktów. Piłkarze ręczni KSZO w 44-zespołowej I lidze występowali będą w grupie D wraz z takimi zespołami, jak: MTS Chrzanów, AZS UJK Kielce, NLO SMS ZPRP Kielce, KSSPR Końskie, Olimpia Medex Piekary Śląskie, ORLEN UpStream Czuwaj Przemyśl, Wisła Sandomierz, Zagłębie Sosnowiec, MKS Padwa Zamość, Viret CMC Zawiercie.

Podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego zainaugurują nowy sezon 19 września w Sandomierzu derbowym spotkaniem z beniaminkiem rozgrywek, Wisłą. Przed własną widownią wystąpią dopiero 3 października w meczu z kieleckimi akademikami. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *