Świętokrzyski ?krajobraz niepokorny?

W Galerii Fotografii MCK, mieszczącej się w Ostrowieckim Browarze Kultury, w tym tygodniu zagościła wystawa ?Krajobraz niepokorny?.
Pod tą nazwą kryje się projekt fotografów mający na celu pokazanie krajobrazu ziemi świętokrzyskiej z perspektywy mieszkańców różnych części regionu. Podczas wystawy będzie można podziwiać prace autorstwa: Urszuli Antoniak, Katarzyny Gritzmann, Tomasza Batora, Krystiana Dróżdża, Pawła Jagiełło, Mirosława Lubarskiego, Tomasza Nasiadka, Michała Pioruna, Przemysława Sękowskiego i Grzegorza Sidła.
– Kielecki krajobraz był wielokrotnie w przeszłości dokumentowany i pokazywany poprzez różne działania artystyczne- twierdzą autorzy wystawy. Stąd wywodzą się osoby mające stałe miejsce w historii polskiej fotografii krajobrazowej. Z szacunkiem i dumą patrzymy na twórczość naszych mistrzów, sami wielokrotnie czerpiąc inspirację z ich dokonań. Jesteśmy nieformalną i spontaniczną grupą osób tworzącą ten projekt, niepokornie wołającą, że pejzaż ziemi świętokrzyskiej dalej jest wart uwieczniania i pokazywania. Uważamy, że ziemia świętokrzyska nadal zachwyca swoją malowniczością i różnorodnością formy. Trochę na przekór sobie i światu pokazujemy, że warto wyjechać tuż poza miasto, by ponownie odkryć niezwykłą malowniczość rzek, pagórków, lasów, czy zwykłych pól ziemi świętokrzyskiej. Autorami prac są osoby mieszkające i tworzące w różnych miastach naszego regionu, co ma na celu ukazanie piękna ziemi świętokrzyskiej w jak najszerszym spojrzeniu ? zarówno jeśli chodzi o fotografowane miejsca, jak i formę ich prezentacji. Przyświeca nam cel, by świętokrzyski pejzaż był pokazany jak najszerszemu gronu odbiorców, by był ciekawy i interesujący w odbiorze, a przede wszystkim zachęcający widza do odwiedzenia urokliwych miejsc ziemi świętokrzyskiej.
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wystawie nie będzie towarzyszyć wernisaż.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *